«Весна — лето 2024»

"Складне речення"

Есть презентация к уроку "Складне речення"

Олимпиады: Всеобщая история 5 - 11 классы

Содержимое разработки

Урок з української мови в 9 класі.

Вчитель Ланецька Наталія Віталіївна

МОЗ «Рибницька російська загальноосвітня школа №6 з ліцейськими классами»

Тема: Складне речення Мета:1 узагальнити знання учнів про складне речення:

види складних речень, види звязку у складних реченнях,

розділові знаки; вдосконалити пунктуаційну грамотність, вміння

будувати власні висловлювання, використовуючи різні види склад-

них речень;

2 розвивати звязне мовлення учнів, мислення, фантазію;

3 виховувати за допомогою слова любов до батьківщини.

Тип уроку:урок узагальнення і систематизації знань.

Методи:створення позитивного емоційного фону уроку, слово вчителя,

бесіда, метод вправ, пошуковий метод.

Хід уроку:

1.Оргмомент.

2.Оголошення теми і мети уроку.

На слайдах тема, мета, план уроку.

План уроку:

1.Типи складних речень.

2.Складносурядне і складнопідрядне речення.

3.Безсполучникове речення. 4. Творча робота.

Епіграф уроку:Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може.(Дж. Байрон)

3.Відтворення теоретичних відомостей про складне речення.

1. Яке речення називається складним?

2.Які види звязку існують у складному реченні? 3.Які є види складних речень залежно від звязку між їх частинами? 4.Яке речення називається складносурядним? 5.Коли між частинами складносурядного речення не ставиться розділовий знак? 6.Яке речення називається складнопідрядним? 7.Які види підрядних частин існують у складнопідрядному реченні? (Під час опитування двоє учнів працюють біля дошки. На дошці подано текст, в якому потрібно розставити розділові знаки, знайти складні речення. В цих реченнях підкреслити члени, визначити частиномовну приналежність, вид складного речення, накреслити схему. Один учень розбирає складносурядне речення, другий-складнопідрядне. ) Тепло рідної домівки зігріває за сотні кілометрів. Людина в чужій країні може жити, працювати, але вона завжди буде тужити за батьківським домом, за рідною мовою. Удома все здається кращим. Тож не дивно, що в розлуці зі своєю Вітчизною людина почувається незатишно.

4.Практична робота. На слайді подано речення. Потрібно розставити розділові знаки, визначити граматичну основу, вид складного речення. 1.В Придністровї всі нації дружно живуть, і хоч нам незалежність іще не схвалили, та обрали ми вірний, спрямований путь, і у світле майбутнє дверцята одкрили. 2.У дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім-Батьківщина. 3.Якщо за плечима в тебе Батьківщина, небезпеки жодні в світі не страшні. 4.Придністровя-смужечка вузенька, як частинка миру і тепла.

5.Робота з безсполучниковим реченням. Учениця рекламує безсполучникове речення, пояснює вживання розділових знаків у ньому. Після цього клас пише графічний диктант. Із пропонованих речень вибрати безсполучникові. 1.Можеш вибирати друзів і дружину, вибрати не можна тільки батьківщину. 2.Хто не належить вітчизні своїй, той не належить і людству. 3.Виростай, дитино, й памятай: Батьківщина-то найкращий край. 4.Там земля мила, де мати народила. 5.Батьківщина-мати, умій за неї постояти. 6.Кращий друг-мати, найкраща країна-Батьківщина. 7.Ногами людина повинна врости в землю своєї батьківщини, а очі її нехай оглядають весь світ.

6.Творча робота. Учні переглядають кліп про Придністров’я. На основі побаченого і епіграфу написати зв’язну розповідь із 5-6 речень про свою батьківщину. Після того, як роботу закінчено, один учень читає текст, всі слухають, знаходять складні речення і визначають тип.

7. Домашнє завдання. На пятірку потрібно скласти вірш про Придністровя, використовуючи речення з різними типами звязку, а на четвірку- виконати вправу 146 з підручника.

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее