«Зима 2025»

Займенники 3-ї особи однини.

Урок по украинскому языку для укранских классов.Учащиеся закрепляют местоимения 2 лица и переходят к изучению местомений 3 лица.

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Дата____________ Урок № _______

Тема. Займенники 3-ї особи однини і множини.

Мета. Поглиблювати і поширювати знання про особові займенники. Виробляти вміння розрізняти займенники 3-ї особи однини і множини та їх відмінкові форми серед інших особових займен­ників. Закріплювати знання про текст.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (правило)

III. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Робота з картками

Перебудуй текст, замінивши першу особу однини на другу особу однини. Визнач відмінок займенників.

Я блукав по весняному лісі. Настрій у мене був піднесений. Я радів весні. Та раптом мені почулося жалібне попискування.

На лісовій стежині я побачив зайчика, який потрапив у сільце. Він дивився на мене вологими очима і тремтів від страху. Моє дитяче серце підказало, як треба діяти...

Зайчик зупинився, вдячно подивився на мене і подався геть.

1. Вчимося редагувати. (Текст заздалегідь записаний на дошці.) — Прочитайте текст, ставлячи в потрібному відмінку особові займенники, що в дужках. Визначте особу цих займенників.

Росли разом троянда і кропива. Кропива раз і каже своїй сусідці: "Дивись, як це бджілка коло (ти) кружляє: (ти) ні на хвилинку нема від неї спокою. Я дивуюся, як вистачає (ти) терпіння. Я не дозволила б цій поганій комасі пити з (я) соки. (Я) ніхто й руками не чіпає, а з (ти) й бджілка робить, що хоче. Хіба (ти) це не обходить?"

(З народної творчості)

До якої особи належать змінені займенники? (До 1-ї і 2-ї особи.)

Які займенники належать до 3-ї особи однини і множини? (Він, вона, воно, вони.)

Яка особливість займенників 3-ї особи однини? (Ці займенники вказують на рід.)

Отже, сьогодні ми будемо повторювати займенники 3-ї особи однини і множини.

— їх відмінювання, правопис, вживання в мовленні.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Колективне виконання вправи (Послідовно всі завдання вправи.)

2. Розгляд таблиці відмінювання займенників 3-ї особи (за вправою 59).

3. Вивчення правила про особливість форм займенників орудного відмінка і тих, що вживаються з прийменниками.

Фізкультхвилинка.

4. Письмова вправа на закріплення вивченого правила. (Записаного заздалегідь на дошці.)

Спишіть, змінюючи займенники в дужках.

Не знайшов (він). Зайшов до (він).

Не було (вона). Ми були в (вона). V Не бачив (вони). Був коло (вони).

5. Вибіркове списування. (За вправою 3.)

а) Визначення головної думки тексту.

б) Виписування з тексту займенників 3-ї особи, визначення їх відмінка.

7. Вправа-загадка

8. Колективне виконання вправи9 (усно).

Перший текст виразніший. У другому тексті спостерігається надмірне вживання займенників.

V. Підсумок уроку.


Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее