математика | 02.02.2017-жыл | 2-сынып | Мұғалім | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жазбаша қосу және азайту | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты
| 1 Оқушыларға баған түрінде қосу және азайту үйретіледі. Қосу және азайту амалын орындағанда бірліктен бірлікті, ондықтан ондықты азайтатыны немесе қосатыны туралы түсінік беріледі 2.Оқушылардың ой-өрісі, білімі жетілдіріледі,математика пәніне деген қызығушылығы арттырылады 3.Оқушылар алғырлыққа, шапшаңдыққа, еңбек сүйгіштікке тәрбиеленеді.
| ||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Оқушылар жазбаша бағандап қосу, азайту туралы түсінік алады,бағандап орындауды үйренеді, жазбаша бағандап орындау туралы алған білімін есте сақтайды, соған байланысты есептеулерді орындайды, игерген білімін көрсете алады, ойлау, есте сақтау дағдысы қалыптасады, дамиды, ұйымшыл болуға, алғырлыққа, шапшаңдыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиеленеді | ||||||||||||||||||
әдіс-тәсіл | СТО тәсілдері, топтық, жұптық жұмыстар, ой қозғау, ыстық орындық, джигсо, өрмекші | ||||||||||||||||||
Көрнекілік | Слайд, флипчарт, сурет, оқулық маркерлер стикерлер, смайлик | ||||||||||||||||||
кезеңдер |
| Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||||||||||||||||
Психологиялық ахуал | 2мин | Психологиялық дайындық | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | ||||||||||||||||
Топқа бөлу | 1мин | Пазлдар арқылы бөлу
| 2 топқа бөлінеді | ||||||||||||||||
Қызығушылықты ояту | 10мин | 1. Ыстық орындық тәсілі арқылы үй тапсырмасын тексеру 2. жазбаша бағандап орындаудың ережесін жатқа айту | Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. | ||||||||||||||||
Мағынаны тану | 20мин | ІІІ. Жаңа білімді меңгерту кезеңі: Күн ретін жазуКөркем жазу 3 санын жазу
Кестедегі сандарды оқу ; Екі таңбалы сандарды осылай қосқан қолайлы. 72 8+2 бірліктерге бірліктерді қосамын 28 7+2ондықтарға ондықтарды қосамын 100 жауапты оқимын қосындының мәні 63-ке тең 6 онд. 3 бірлік.
Кестедегі сандарды оқу ;
Екі таңбалы сандарды кестеде көрсеткендей азайтқан тиімді. 100 10-2 бірліктерден бірліктерді азайтамын 22 9-8 ондықтардан ондықтарды азайтамын 78 жауапты оқимын айырманың мәні 78-ге тең 7онд. 8 бірлік
-Ал балалар ары қарай біз есептер шығарайық -Ендеше №2 тапсырманы орындайық 46 67 73 74 73 84 54 33 27 26 27 16 100 100 100 100 100 100 №3 берілген өлшем бірлігі бойынша кесінді сызу 3см+1дм 1см =14см 1дм 7см-1дм2см=5см 4. есепті оқу, шартын, сұрағын, шешуін табу Кері 2 есеп құрастыру Дәптер-4 Дәптер-? 2- уі артық Кітап-? 2уі кем Кітап- 2 Ш: 4-2=2 4+2=6 Ш: 2+2=4 Жауабы: Барлығы 6-ау Жауабы: Дәптер 4-еу Б) Дәптер-4 ?-артық Ш: 4-2=2 Кітап-2 ?-кем Жауабы: Дәптердің кітаптан 2-уі артық, ал кітаптың дәптерден 2уі кем №5. Ондықтар мен бірліктердің қосындысы түрінде жаз | 3 санын көркем жазады Сандарды ондығы мен бірлігін табады №1 тапсырманың түсіндірмесін тыңдайды да, №3тапсырманы бағандап орындайды №3-ті берілген нұсқау бойынша орындайды №4 есептің 1-ші кері есебін 1-топ, 2-шісін 2-топ орындайды Джигсо тәсілімен тексеріп, бір-бірін бармақ арқылы бағалайды №5-ті нұсқау бойынша жазады | ||||||||||||||||
Сергіту сәті | 2мин | Ұзын құлақ сұр қоян Естіп қалып сыбдырды Ойлы-қырлы жерлермен Ытқып-ытқып жүгірді… | жаттығу қимылдарын жасайды | ||||||||||||||||
Ой қозғау | 10мин | Ойлан, тап: жоқ сандар мен амал таңбасын қою Ү.Жаңа сабақты бекіту: «Өрмекші тәсілі»арқылы бүгінгі тақырып бойынша не түсінгендерін сұрақ-жауап арқылы қорытындылайды Бүгін не өттік? | тапсырманы табады қорытынды жасайды | ||||||||||||||||
Үйге тапсырма | 1мин | 157 -бет №6 №7 | Күнделіктеріне жазып алады | ||||||||||||||||
Бағалау | 2мин | Мадақтау, жұлдызшалар беру | 2 топ бір-бірін бағдаршам түстерімен арқылы бағалайды | ||||||||||||||||
Кері байланыс | 2мин | Сабақ ұнады ма? Несімен ұнады? Қай жерімен келіспейсің? Қандай баға бересің? | Смайликтерге өз бағдаршамдарын жабыстырады |