«Зима 2025»

Актуальність дослідження студентських ЗМІ як обʼєкта теоретичного аналізу в науковій думці кінця ХХ – початку ХХІ століття

Наукові тези про актуальність дослідження студентських ЗМІ як обʼєкта теоретичного аналізу в науковій думці кінця ХХ – початку ХХІ століття

Олимпиады: География 5 - 11 классы

Содержимое разработки

1


Актуальність дослідження студентських ЗМІ як обʼєкта теоретичного аналізу в науковій думці кінця ХХ – початку ХХІ століття


Протягом 90-х років XX століття в житті України відбулися глибокі якісні зрушення: змінилися суспільний лад, політична система, способи економічної поведінки, система українських ЗМІ. Драматичну трансформацію зазнала вся соціальна структура суспільства.
Соціальна катастрофа «перебудови» 90-х років, окупація Російською Федерацією Криму, поява неконтрольованих територій Донецької та Луганської областей, мільйони знедолених українців, які залишилися в стані внутрішньої еміграції у своїй власній країні, зміна президентів і урядів, хитке становлення системи багатопартійності, керована демократія, олігархічний капіталізм, інформаційні війни − все це реалії ХХІ століття. За таких умов українському суспільству необхідно просуватися до демократичних перетворень, до позитивного розвʼязання проблем формування громадянської культури, що є особливо актуальним для молоді, якій звершувати майбутню долю України.

З точки зору характеристики українського потенціалу, молоде покоління, зокрема його найосвіченіша, «модернізована» частина − студентство, є особливою прогностичною цінністю. Сьогоднішні випускники вишів через 10−15 років будуть практично впливати на стан справ в економіці, політиці, духовній сфері держави, їм виводити Україну з кризи, забезпечувати її розвиток, тому основним об'єктом вивчення і дослідження більшості політичних, культурологічних, соціологічних, освітніх проектів з вивчення образу молодого покоління виступає саме студентська молодь. Розуміння основних тенденцій її соціального становлення, професійних уподобань та орієнтацій, яких вона додержується, виявлення джерел впливу на переваги молоді, допоможе більш чітко промальовувати контури майбутньої України, зрозуміти, наскільки відкриті її горизонти в завтрашній день.

Студентські ЗМІ цьому в цьому контексті є важливим інститутом суспільства, що здатні впливати на формування і розвиток ідеології держави, систему її духовних та матеріальних ідей, розширюючи свої традиційно визначені межі впливу, проте помітний стихійний пошук нових орієнтирів, технологій.

На жаль, досвід західної і, особливо, американської журналістики на цьому етапі часто постає як набір готових кліше, які бездумно запозичуються і тиражуються у вигляді сформованих технологій без урахування їхніх методологічних та ідеологічних основ, національної специфіки, нарешті. У цих умовах особливого значення набуває соціально-філософське осмислення феномена студентських ЗМІ у XXІ в., що відкриває можливість об'єктивного оцінювання процесів, що відбуваються в сучасних українських мас-медіа.

Потрібний новий, широкий погляд на студентську журналістику, на всю систему засобів, оцінювання її сьогодення і прогнозування майбутнього − від глобальних проблем статусу в суспільстві XXI ст. до конкретних прийомів створення й поширення медіа-продукту в суспільстві. Крім того, під час напружених пропагандистських битв і внутрішньорегіональних конфліктів у сьогоденні України цілком закономірним є звернення до теоретичної самосвідомості зарубіжної студентської журналістики в пошуку гуманістичних засад професії, яку в епоху масових комунікацій можна вважати надзвичайно важливою.

Отже, актуальним є широкий світоглядний, методологічний підхід до вивчення студентських ЗМІ на противагу вузько прагматичному, який значно поширеніший нині у вітчизняній науці, проте обмежує її можливості загалом у майбутньому.

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее