Сабақ: қазақ тілі орыс сыныптарында Тақырыбы: Менің достарым | Ашық сабақ | № 10 ОМ | |||||||||||||||||||||||
Оқытушының аты-жөні: | Қадіралина А. Ғ. | ||||||||||||||||||||||||
Қатысқандар саны: 15 | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1 |
| ||||||||||||||||||||||||
Мақсаты: | 1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.1.5.1 Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған\көрген мәтінді түсінгенін білдіру. 1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.5.1.3. Сөйлеу барысында мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын; бұйрық рай, болымсыз етістікті қолдану. 1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: Достары не істейтін\істемейтің туралы айта алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Өздерінің достары немен айналысатыны туралы өткен және осы сабақта үйренген материал негізінде өзара тілдесе алады, етістіктерді болымды, болымсыз түрде қолдана алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Достары не істейтіні туралы сабақта үйренгендерінен тыс қосымша ақпарат бере алады. | ||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Сен не істейсің? деген сұраққа жауап беру. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||
Басы (2-5 минут)
|
Күлімдеп күн бүгін , Қарады маған да. Күлімдеп күн бүгін , Қарады саған да. Күлімдеп күн бүгін , Қарады баршаға. Балалар, 1- желтоқсан Президент күні. 16-желтоқсан Тәуелсіздік күні. Слайд көрсету. Жаңа сөздер: Тәуелсіз, мемлекет,Отан Біз Қазақстанда тұрамыз. Қазақстан –біздің Отанымыз. Ол- тәуелсіз мемлекет. Қазақстан Республикасының Президенті- Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев. Республикамыздың бас қаласы- Астана қаласы. Диалог арқылы оқушылардың жауаптарын тыңдау. (Оқушылар білім деңгейіне байланысты, түрлі-түсті фигуралар арқылы үш топқа бөлінеді.)
Критерий тақтада ілініп тұрады. 11-15=5 6-10 = 4 3-5= 3 | Өлең жолдары АКТ | |||||||||||||||||||||||
Ортасы 6 минут 12 минут 3 минут 3 минут 5 минут 4 минут |
І топ- сөздер құрастырады ІІ топ –сөз тіркестерін құрастырады ІІІ топ- сөйлемдер құрастырып айтады Мысалы: І топ. дос, қыз бала, ұл бала ІІ топ – жақсы дос, әдемі қыз, екі дос ІІІ топ- Менің досым бар. Оның аты- Саша. Ол-жақсы дос.
| Оқулық Бейнежазба Маркер Бағалау парағы Жаңа сөздер жазылған парақтар Органайзер Семантикалық карта Жазылым | |||||||||||||||||||||||
Соңы 5 минут Рефлексия Бағалау Үй жұмысы | « Қарлы кесек» стратегиясы арқылы оқушылар өткен тақырып бойынша бір біріне лақтырған сұрақтарға жауап береді. «Саты» арқылы рефлексия өткізу. Смайликтерді сатының әр тұсына жапсыру. «Бағдаршам» әдісі оқушылар бойынша өз-өзін бағалайды «Менің досым» атты әңгіме құрастыру, досының суретін салып келу. | « Қарлы кесек» стратегиясы |
Қосымша ақпарат | |||
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс | |
Топты балалардың білім деңгейлеріне сәйкес бөліп, әр-түрлі деңгейлердегі тапсырманы орындатқыздым. | Бір топ, бір топты фишкалар арқылы бағалайды. Мұғалім: Керемет жұмыс істедің, Жақсы жұмыс істедіңдер т.б | Дүниетану сабағы, орыс тілі сабағы | |
Бақылау Сабақтың мақсатына жетім бе? Оқушылар не үйренді?
Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? | Сабақ мақсатына жетті деп ойлаймын. Оқушылар сөздер , сөз тіркестерін, сөйлемдерді құрастырды. Өз достары жайлы қысқаша әңгімелей алады. Жаңа сөздерді мағынасына сай, дұрыс қолданады; оларды қолданып, сөйлем құрастыра алады; Өлең жолдарын хормен өлең жолдарын айту арқылы, « Кездесу » ойыны арқылы орнайды | ||
Балаларды деңгейлік біліміне байланысты топқа бөлгендіктен, ұтымды болды.
Иә, ұстандым Шегіністер болған жоқ | |||
Қорытынды бағалау
Сабақтың ең ұтымды кезеңдері. 1:Мультфильм көру арқылы, балалардың қызығушылығы артты. 2: Сөзжұмбақты шешу арқылы, алдыңғы білетін сөздерін қайталады. Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті. 1: Органайзер арқылы диалог жүргізілді. 2: Семантикалық картаны толтырды Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? Бүгінгі сабақта қолданылған әдіс-тәсілдерден басқа стратегияларды қолдансам, келесі сабақта балалардың қызығушылықтары одан әрі артады деп ойлаймын.
|