«Весна — лето 2024»

Қысқа мерзімді жоспар 6сынып

Абзацты пішімдеудің жаңа мүмкіндіктерімен танысады:

Олимпиады: Информатика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Сабақ: №19

Мектеп:58 жалпы орта мектебі

Пәні: информатика

Күні: 24.01.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Гасанова З

Сынып: 6б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Абзацтар, шегіністер және интервалдар

Сабақ негізделген оқу

мақсаты

Абзацты пішімдеу туралы оқушылар білімін қайталау, абзацты пішімдеудің жаңа мүмкіндіктерімен танысу


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:.

  • абзацты пішімдеудің жаңа мүмкіндіктерімен танысады

Оқушылардың басым бөлігі:

  • абзацты пішімдеудің тәсілдерін және шегіністер мен интервалдар қоюды орындай алады

Кейбір оқушылар:

  • күрделілігі әртүрлі абзацты пішімдеуді компьютерде орындай алады



Тілдік мақсат

Оқушылар:

Абзац, шегініс, интервал туралы жалпы мағлұмат біледі

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Абзац, шегініс, интервал

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1.Пішімдеу сызғышы не үшін керек?

2.Мәтіннің атауын жолдың ортасына қалай орналастырамыз?

3.Мәтіндік процессордың терезесіндегі пішімдеу сызғышын қалай қосып/өшіруге болады?

4.Абзац дегеніміз не?

5.Абзацтағы мәтінді түзеудің қандай түрлерін білесіңдер?


Талқылауға арналған тармақтар:

Абзацты пішімдеудің негізгі тәсілдерін атап шығыңдар және түсті өзгертудің барлық мүмкіндіктерін атаңдар

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Абзац, шегініс, интервал сөзінің үш тілде аталуын білу



Алдыңғы тақырып


Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері

Жоспар


Жоспарлаған

уақыт


Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертулерді жазыңыз)



Ресурстар



Басталуы



Өткенді қайталау

5 минут



Ұйымдастыру.

Оқушыларды түгелдеу, оқу құралдарын тексеру

Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру

Оқушыларды топқа бөлу

Абзац

Интервал

Үй тапсырмасын сұрау

Суреттер сөйлейді

Оқушылар топ болып суретке қарап сұрақтар құрастырып келесі топпен ауысып сұрақтарға жауап береді.

1-топ



2-топ











Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері




Ортасы

15 минут









Практикалық жұмыс


10 минут


Ребус шеше отырып жаңа сабақ тақырыбын ашамын.

«Абзац»

«Шгініс», «Интервал»

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

«Абзацтар, шегіністер және интервалдар»

Жаңа тақырыпты «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ: Абзацтар

2-топ: интервалдар

Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.

Оқушыларға деңгейлік практикалық тапсырманы орындауға беремін.

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс

Оқулықтағы 107-108 бет

А деңгейі

.

Мәтінді теріңдер

Компьютерлік вирустар

В деңгейі

Мәтінді теріңдер

Математикалық формулалар

Сергіту сәті

3, 13, 33 ойыны. Оқушылардың есте сақтау деңгейлерін анықтау. 3 дегенде қолымызды алға созамыз, 13 дегенде қолымызды жоғары көтереміз, 33 дегенде қолымызды төмен түсіреміз. Шатастыру үшін сандардың орындары ауыстырылып айтылады. 3, 13, 33 ойыны. Оқушылардың есте сақтау деңгейлерін анықтау. 3 дегенде қолымызды алға созамыз, 13 дегенде қолымызды жоғары көтереміз, 33 дегенде қолымызды төмен түсіреміз. Шатастыру үшін сандардың орындары ауыстырылып айтылады


Оқулық,

интерактивті тақта












Оқулық, дәптер, компьютер

Сабақты қорытындылау

5 мин

«Лото ойыны»

13-2

1-3

8-2

11-4

4-5

9-3


слайд


Аяқталуы


5минут


Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау.


Үйге тапсырма: §18

Кері байланыс: «Чемодан» Білімді өзіммен бірге әкетіп барамын, «Еттартқыш» Мен бүгінгі тақырыпты толық түсінбедім, әлі де толықтыруды қажет етеді, «Себет» Мен бүгін ештеңе түсінбедім. Оқушылар қолдарындарындағы стикерлерге жұмыстарға қатысты пікірлері мен ұсыныстарын жазып жапсырады.



Бағалау парағы

Оқулық,

күнделік

Қосымша ақпарат: Информатика 6-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2014 жыл


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс




Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.









Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.










Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее