Сынып: 2 «Б»
Пән: Қазақ тілі Мұғалім:Шарыпова Алла Бикетовна
Сабақтың тақырыбы: | «Киімдер» | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты:
| 2.1.1.1 ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау. 2.2.4.1 оқиға желісін сақтай отырып,таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды баяндау. 2.5.1.2 сөйлеу барысында көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын қолдану. | |
Сабақтың мақсаттары:
| Барлығы:қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау. Көбі:сөйлеу барысында көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын қолданады. Кейбірі:шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды баяндайды. | |
Күтілетін нәтиже: | Заттық,сапалық атауларды қатыстырып сөйлемдер құрайды,жаңа киім-кешек атауларын сипаттайды. | |
Жаңа сөздер: | Баскиім,күртеше,жемпір,етік,киемін,байлаймын,,пәлте,белдемше. | |
Сабақта қолдданылатын материалдар: | Итерактивті тақта,үлестірмелі материалдар,кеспе суреттер мен сөздер, фломастер, постер,желімқағаздар. | |
Оқыту әдістері: | Түсіндіру,сипаттау,сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбер», «кім жылдам?»-Сөзжұмбақ, «Венн даграммасы»,«Ортақ портрет», «Үш жол өлең»,сергету жаттығуы. | |
Дереккөздер: | Әдістемелік құрал,дидактикалық мат-дар, «Қазақ тілі»,жазу дәптері,сөздік, | |
Сабақ кезеңдері, әдіс-тәсілдер | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.
| Мұғалім: оқушылармен сәлемдеседі,оқушыларды түген-дейді;оқушыларға бір-бірінетілек айтқызады. Кезекші есебін тыңдайды, топқа бөледі. Тіл жаттықтыру жұмысын өткізеді. | Оқушылар сәлемдеседі, кезекшінің есебі тыңдалады. Балалар бір –біріне жақсы тілектер айтып , топқа бөлінеді. |
І.Қызығушылықты ояту | Оқушылардың жаңа сабаққа қызығушылығын арттыру мақсатында тақырыпқа қатысты «Бейне –фильм» көрсетеді, кейіпкерлердің киім үлгілерін сипаттап берулерін сұрайды: бене фильмде:Кандай жыл мезгілі туралы көрдіңдер? Не туралы мультфильм? Біздің сабақ тақырыбы қандай? Сабақ мақсаты қандай? | Бейне филмді тамашалап олар сипаттайды, сұрақтарға жауап береді. Кандай жыл мезгілі туралы көрдіңдер? Не туралы мультфильм? Біздің сабақ тақырыбы қандай? Сабақ мақсаты қандай? Сабақ тақырыбын және сабақ мақсатын анықтайды. |
ІІ Мағынаны ажырату Ой қозғау Лесикалық минимуммен жұмыс «Кім жылдам?» әдісі. | Оқушыларға сұрақтар қояды: Тірек сөздер:Итерактивтік тақтаға жазылған. Берілген сөздерді оқиды,түсінеді. Берілген сөйлемдерді оқиды, түсінеді Берілген сөздерді жазады.
| Сұрақтарды дайындайды.Ж.Б және сипаттайды. Берілген сөздерді оқиды,түсінеді. Берілген сөйлемдерді оқиды, түсінеді Берілген сөздерді жазады. Түсіп,сөзтіркестерін және сөйлемдерді жасап айтады Берілген Сөзжұмбақты шешеді. |
Сұрақ- жауап әдісі, Қайталау, ойландыру әдістері «СЕН БІЛЕСІҢ БЕ?» | Топ бойынша тапсырмаларды орындайды:Ж:2-тап Тәуелдеу: Жіктеу: І топ: пәлте І топ: ки ІІ топ: күртеше ІІ топ: байла | Ж:1- тап – СӨЗЖҰМБАҚ толтыру,тексеру. Ж:2 тап Тәуелдеу: Жіктеу: І топ: пәлте І топ: ки ІІ топ: күртеше ІІ топ: байла
|
| Аудирование жұмысы: Мәтінді тыңдату. Топта жұмыс жасату, мәтінді әр топқа оқыту, талдату. О,А:Мәтін. О:3-тап-орындату. | О:Мәтінді тыңдайды,оқиды, «Венн» диаграммасын толтырады. Әр топ мәтін бойынша «Венн» диаграммасын толтырып, жауап береді.
|
Бейне фильм арқылы: Сергіту сәті өткізеді. | Бейне фильм арқылы: Сергіту сәті жасайды.
| |
Топ бойынша-үш жұмбақ шешкізеді! | Топ бойынша-үш жұмбақ шешеді Жұмбақ шешеді! | |
1 топ және 2 топ бір-біріне жұмбақтарды айтқызады және шештіргізеді.. | 1 топ және 2 топ бір-біріне жұмбақтарды айтады,жұмбақтарды шешеді. | |
Грамматикалық тапсырма | Ж: 3- тап-дұрыс суатты жазады.Тәуелдейді: оқиды,айтады | А: 3- тап-дұрыс суатты айтады. Синквейн құрастырады! |
ІІІ. Ой толғаныс «Портрет » әдісі | Жаңа білімді түсінгенің тексеру: А,Т-4 тап: Жұп арқылы жұмыс жасатады: Бір-бірін киімін сипаттауын өткізеді «Түсі қандай» ойынын ойнайды. Түстерін дұрыс айтады | А,Т-4 тап: Жұп арқылы жұмыс жасайды: Бір-бірін киімін сипаттайды. «Түсі қандай» ойынын ойнайды. -4тап.-Түстерін дұрыс айтады.
|
Кері байланыс «Үш жол өлең» | «Үш жол өлең» жолын құрап айтқызады. Топ басшыларының бағалауы, Мұғалім бағасымен қорытындылау. Сабақ туралы ойларын ауызша айтқызу | «Үш жол өлең» жолын құрап айтады. Топ басшылары оқушыларды берілген критерийлер бойынша бағалайды, мұғаліммен келісе отырып, қорытынды баға қойылады. |
Үйге тапсырма | Үйге тапсырма береді: Сурет бойынша 3-деңгейлік жұмыс,сөздерді жатқа. | Сурет бойынша 3-деңгейлік жұмыс,сөздерді жатқа орындау. |