«Весна — лето 2024»

Көбейту және бөлу

Көбейту және бөлу тақырыбына ашық сабақ,есептің шығарылу түрі топтық жұмыстар

Олимпиады: ЗОЖ 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Шамалған бекетіндегі «жаңа қазақ орта мектебі»кмм




Пәні:Математика

Сыныбы:3«Г»

Мерзімі: 20.04.2017

Тақырыбы: Көбейту және бөлу.

Мақсаты:

  1. Білімділік мәні: Көбейту және бөлу тәсілімен берілген есептерді шығара отырып оқушыларға білім беру;

  2. Дамытушылық мәні: Оқушылардың ой өрісін дамыту

  3. Тәрбиелік мәні: Ұқыптылыққа,сауатты есеп шығаруға тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: аралас сабақ,ашық сабақ.

Сабақтың әдіс тәсілдері: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік жұмыс,топпен жұмыс,кері байланыс.

Көрнекілігі: кестелер, сызбалар, суреттер.

Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Психологиялық ретинг


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.

Бәрін ұғып алыңдар, санауға зер салыңдар.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 6. 111 бет. Үй жұмысын тексеру,балалар өз беттерінше дәптерлерін ауыстыра отырып тексерді.

Жүздіктерін ,6- ға бөлгенде қалдық қалатын сандарды теріп жаз.

627:6=104.5 қалдық

642:6=107

762:6=127

672:6=112

624:6=104

726:6=121


ІІІ. Білімін тексеру:

Көбейту , бөлу кестесі бойынша ауызша есептеулер.

200:5= 40 100 ∙3 = 300 40 ∙ 3 = 120


ІV. Мақсат қою кезеңі: сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.


Топпен бөліп отырғызылды,топ сандар арқылы бөлінді.

Оқушылардың назарын жаңа сабаққа аудармас бұрын топқа бөлеміз:

Теңдеулер

Жүздіктер

Ондықтар

Бірліктер топ бойынша жұмыс жасап бір бірінің жұмыстарын тексеріп өз бетінше жұмыс жасауға,бағалауға үйрету.


ІҮ. Жаңа сабақ . №1. а) Өрнекті оқы: 176*4. Жазуды пайдаланып, көбейту қалай орындалғанын түсіндір.

ә) Өрнекті оқы: 704:4. Жазуды пайдаланып, бөлу қалай орындалғанын түсіндір.

× 176 × 176 - 704 4 - 704 4

4 4 4 176 30 176

+ 24 704 30 24

280 28

+ 400 24

704 24

0

Б) 225*4= 900 840:6= 140 115*4= 460 760:4=190

620:4=155 165*6=990 138*5=690

135*6= 810



2. а) Есепті шығар.

Бір жұмысшы 3 сағатта 15 бұйым, ал екіншісі 4 сағатта сондай 16 бұйым жасайды. Екі жұмысшы бірігіп, бес сағатты осындай барлығы неше бұйым жасайды? Ш:15:3+16:4=9 Ж:9 бұйым жасайды.


а) 134*3 804:6 903:7 113*8

135*3 501:3 504:3 144*7


ә) Кестені пайдаланып, есеп құрастыр және шығар.

Бір сағатта жасалған бұйым саны

Жұмыс уақыты.

Барлық бұйым саны.

?


?

5 сағ

25

?

6 сағ

36


.3 Өрнек құр және оның мәнін тап.

239-119*3=

239-119:3=

101+111*4

101+111:4=



Сергіту сәті. Қостық біз, көбейттік біз, Қимылдасын қол-аяқ.

Қатты шаршап кеттік біз. Терең демді алайық,

Кәне, тұра қалайық, Орнымызға отырып,

Кірпікті де қағайық, Сабаққа назар салайық.


ҮІ. Өткен материалды бекіту.

4. Салыстыр:

149*3 = 100*3+40*3+9*3

225:5 200:5+20:5

(400+40+8):8 400:8

(300+40+9)*2 309*2


5. (299+465): (903-899)+(365+135):(202-197)


6. Жүздіктері мен ондықтары 6-ға бөлінетін сандарды теріп жаз.

576:6=96 519:6=86.5 566:6=94.3 529:6=88.1 546:6= 91 536:6=89.3 591:6=98.5 592:6=93.6 564:6= 94 563:6=93.8


ҮІІ. Үйге тапсырма: № 7. 113 бет.

а)Бірліктері мен ондықтарын 2-ге көбейту барысында 4*2=8 теңдігі қолданылатын үш таңбалы сандарды жаз. 102*2=200+4=204

ә) Бірліктерін 2-ге бөлгенде 8:2=4 теңдігі қолданылатын үш таңбалы бір санды ата.

ҮІІІ.Бағалау.Сабаққа ат салысқан балаларды мақтау мадақтау,кері байланыс жасатып смайликтер жабыстыру.








Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее