Мектеп. №36 қазақ орта мектебі. | |||||
Пән: Қазақстан тарихы | Мұғалімнің аты-жөні: А.Наурзбаева | ||||
Күні: 17.01.2018ж. | Класс: 8ә | Оқушы саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Материалдық мәдениет | ||||
Бастапқы білім | Қазақстан территориясындағы ерте темір дәуіріндегі ескерткіштерді | ||||
Оқу мақсаттары | Қазақстанның XIX ғасырдың бірінші жартысындағы материалдық мәдениет түрлері: тұрмыс- салт мәдениеті дәстүрі мен оқушыларды таныстыру. | ||||
Бағалау критерийлері | Археологиялық ескерткіштерді картаға орналастырады, салыстырады. Әлеуметтік топтардың ерекшелгін көрсетеді. | ||||
Дескрипторлар | Археологиялық ескерткіштерді картаға орналастырып, макет түрінде қорғайды. Әлеуметтік топтардың ерекшелгін импровизациялық қойылым арқылы сипаттайды. | ||||
Тілдік мақсаттар
| 1. Киіз үйдің түрлері: текемет,сырмақ,ат-әбзелдері,ою өрнектері,жүзік (оқылым дағдысы). 2. Шығармашылық жұмыстарын қорғайды, Қазақтардың біртіндеп отырықшылыққа ауыса басталуы (тыңдалым және айтылым дағдысы). 3. «Киіз –үй » тақырыбында ой-толғау жазады. (жазылым дағдысы). | ||||
Құндылықтарды дарыту | Патриотизмге,ұлтжандылыққа баулу,салт-дәстүрлерді құрметтеуге баулу. Құндылықтарды дарыту берілген тапсырмалар арқылы жүзеге асады (іс-әрекетті немесе/және тақырытың мазмұнын сипаттау). | ||||
Пәнаралық байланыс | Технология,бейнелеу | ||||
Дифференциация | - тапсырма таңдау барысында: жеке оқушыға, топқа арналған әр түрлі деңгейлі тапсырмалар дайындау; - оқушының жеке күтілетін нәтижесін белгілеу; - оқушыға жеке көмек көрсету; - оқу материалдары мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып таңдау. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар | |||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту кезеңі 10 мин | Бастапқы стимул. Оқушылармен амандасу. Топқабөлу:оқушылардыңалдарына (Сары,жасыл,қызыл )түстер беру арқылы топқа бөлінеді. Бағалау парағы беріліп,критерийлері, дескрипторлар түсіндіріледі. (3 мин) Үй тапсырмасы сұрақтар арқылы бекітіледі. 1.1833 жылдың жазында Орынбор өлкесінің әскери губернаторы болып тағайындалған ? (В.А.Перовский) 2.Орта және Ұлы жүз аумағында қандай беіністер салынды? (Ақтау,Алатау,Қапал,Аягөз,Лепсі) 3.Верый бекінісінің қаланған уақыты ?(1854жыл) 4.Жоламан Тіленшіұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалысы болған жылдар? (1822-1825ж.ж.) 5.Кенесары Қасымұлы көтерілісі қанша уақытқа созылды? (10жыл)
|
| |||
Сабақтың ортасы Мағынаны тану кезеңі
| Видео көрсету. Материалдық мәдениет ( Тақырыпқа байланысты) Сабақтың барысында әр топқа мәтін үлестіріледі. I. Материалдық мәдениет,тұрмыс-салт дәстүрлері II.Текемет және сырмақ жасау III.Киіз үй Жоба қорғау (Постер) өзара әр топқа 2 сұрақ қойылады.
| Видео
| |||
Қорытындылау кезеңі Сабақтың соңы 3 мин
| Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жасайды: |
| |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
|