«Весна — лето 2024»

Организмдердің көбею формалары. Жыныссыз көбеюдің түрлері. Жынысты көбею.

Бұл сабақ жоспарда әр түрлә әдіс тәсілдер қолданылған. Мозайка әдісі, Зымыран сұрақтар әдісі қолданылған. Сабақ жоспарда ұйымдастырудан бекітуге дейн әр түрлі стратегиялар қолданылған.

Олимпиады: Биология 5 - 11 классы

Содержимое разработки

Қысқа мерзімді жоспарлау


Күні:

Пәні: Биология

Сынып: 9

Сабақтың тақырыбы

Организмдердің көбею формалары. Жыныссыз көбеюдің түрлері. Жынысты көбею.

Сабақтың мақсаты

Организмдердің көбею формалары. Жыныссыз көбеюдің түрлері. Жынысты көбею., сөйлеу дағдыларын дамыту.

Тұрақты даму туралы білімдерін кеңейту.

Оқытудың нәтижелері

Организмдердің көбею формалары. Жыныссыз көбеюдің түрлері. Жынысты көбею.туралы біледі.

Тұрақты даму туралы білімдері кеңейеді.

Негізгі дерек-көздер

Қима қағаздар, плакат, маркер, түрлі-түсті гүлдер, бағалау парақшасы, оқулық.

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту

Сабақтың барысы


Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

2 минут

Топқа бөлу

Мерекелердің аттары бейнеленген қима қағаздар арқылы 6 оқушыдан 3 топқа бөлінеді


Қима қағаздар

3 минут

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне гүлдер сыйлап, жылы лебіздер білдіру арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.


Гүлдер

Жаңа сабақтың таныстырылымы

15 минут

Түрткі сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашу. «Ассосиация» әдісі бойынша топтық жұмыс жасату.

«Джиксо» әдісі бойынша топтық бағалау жүргізу.

Сұрақтарға сыни тұрғысынан ойлана отырып жауап беріп, Организмдердің көбею формалары туралы топтасып өз білгендерін ортаға салады. Ортақ бір шешімге келіп, постерге түсіреді.

Оқушылар өзара бағалау критерийлеріне сүйене отырып, бағалап шығады. Әр топ өз жұмыстарын ортаға шығып дәлелдейді.

Топтық бағалау.

Түрлі-түсті гүлдермен форматиивті бағалау


Плакат, маркер, түрлі-түсті гүл, бағалау парақшасы, оқулық.

Жаңа сабақты қолдану

10 минут

«Мозайка» әдісі бойынша оқулықта берілген сұрақтармен жұмыс жасату.

Қима қағаздард берілген жаттығу жұмыстарын топтасып орындап, қима қағаздардан гүл құрастырады.

Топтық бағалау.

Түрлі-түсті гүлдермен форматиивті бағалау


Қима қағаздар, түрлі-түсті гүл, бағалау парақшасы, оқулық.

Сергіту сәті

3 минут

Ән айтқызу арқылы сергітіп алу.

Әр топ өлеңнің 1 шумағын айту арқылы сергі алады.

Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау


Жаңа сабақты қорытындылау


5 минут

«Зымыран сұрақтар» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау.

Интербелсенді тақтадан көрсетілген зымыран сұрақтарға жауап бру арқылы жаңа сабақты қорытындыайды.

Топтық бағалау.

Түрлі-түсті гүлдермен форматиивті бағалау


Түрлі-түсті гүл, бағалау парақшасы, оқулық.

4 минут

Бағалау. Топтық бағалау жүргіздіру.

Түрлі-түсті гүлдермен формативті бағалау.

Топ басшылары бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топтық бағалау жүргізеді.

Топтық бағалау.

Түрлі-түсті гүлдермен форматиивті бағалау


Түрлі-түсті гүл, бағалау парақшасы, оқулық.

2 минут

Не ұғындым? Не ұғынғым келеді? Не ұсынамын? Деген сұрақтарға жауап бергізіп, кері байланыс орнату

Берілген сұрақтарға жауаптарын стикерге жазып, рефлексия парағына жаыстырады.


Рефлексия парағы, стикерлер

1 минут

Үйге тапсырма беру.

«Жыныссыз көбеюдің түрлері» тақырыбына эссе жазу.

Күнделікке жазып алады.


Күнделік




Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее