«Весна — лето 2024»

"Өсімдік-тірі ағза"

Тақырыбы: Өсімдік - тірі ағза

Мақсаты: Өсімдіктің тірі табиғат екенін дәлелдеу. Оның тұқымнан өсетіні, жер бетінде өсіп шығуы жайында ұғым беру.Танымдық қабілеттерін дамыту. Табиғатты қорғауға тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру,

Көрнекілігі: өсімдіктер суреті

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, - оқушыларды түгендеу - сабаяққа даярлық.

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Өсімдік – тірі организм

ІІІ. Жаңа сабақ.а/ Өсімдік – тірі ағза. Өсімдік тыныс алады, қоректенеді, өседі, көбейеді, өледі. Өсімдік – бұта, ағаш, шөп. Ағаш – емен,қарағай, қайың,тал, емен. Бұта – тобылғы,итмұрын, жыңғыл. Шөп текті өсімдіктер – шоңайна, бетеге, бақбақ, жоңышқа, жусан. Балауса шағы – тамыры жетілмеген, сабағы қысқа, жапырақтары аз.

Жетілген шағы – сабағы ұзарып, қатаяды, тамыры тармақталып, топырақтың терең қабытына кіреді. Өсімдік қартаяды – тұқымдары түсіп, сабағы, жапырағы қурайды, тіршілігі тоқтайды.Оқулықпен жұмыс.Тақырыпты оқып, түсіндіремін. Тақырыпты өздері оқиды,іштей оқу,тізбектей оқу, жеке-жеке оқу.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру. Өсімдікке не жатады? Өсімдіктердің бәріне ортақ қандай қасиеті бар? Өсімдік өсу үшін не қажет? Бұталарды ата. Ағаштарды ата?

ҮІІ Бекіту. Бүгін не білдік?Өсімдіктер тұқымнан қалай өнеді?

ҮІІІ. Үйге тапсырма 1. 54-55 бет оқу. 2.Бағалау.

Олимпиады: ЗОЖ 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Тақырыбы: Өсімдік - тірі ағза


Мақсаты: Өсімдіктің тірі табиғат екенін дәлелдеу. Оның тұқымнан өсетіні, жер бетінде өсіп шығуы жайында ұғым беру.Танымдық қабілеттерін дамыту. Табиғатты қорғауға тәрбиелеу.


Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру,


Көрнекілігі: өсімдіктер суреті


Түрі: жаңа сабақ


Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, - оқушыларды түгендеу - сабаяққа даярлық.


ІІ. Мақсат қою кезеңі:Өсімдік – тірі организм


ІІІ. Жаңа сабақ.а/ Өсімдік – тірі ағза. Өсімдік тыныс алады, қоректенеді, өседі, көбейеді, өледі. Өсімдік – бұта, ағаш, шөп. Ағаш – емен,қарағай, қайың,тал, емен. Бұта – тобылғы,итмұрын, жыңғыл. Шөп текті өсімдіктер – шоңайна, бетеге, бақбақ, жоңышқа, жусан. Балауса шағы – тамыры жетілмеген, сабағы қысқа, жапырақтары аз.

Жетілген шағы – сабағы ұзарып, қатаяды, тамыры тармақталып, топырақтың терең қабытына кіреді. Өсімдік қартаяды – тұқымдары түсіп, сабағы, жапырағы қурайды, тіршілігі тоқтайды.Оқулықпен жұмыс.Тақырыпты оқып, түсіндіремін. Тақырыпты өздері оқиды,іштей оқу,тізбектей оқу, жеке-жеке оқу.


ҮІ. Түсінгендерін тексеру. Өсімдікке не жатады? Өсімдіктердің бәріне ортақ қандай қасиеті бар? Өсімдік өсу үшін не қажет? Бұталарды ата. Ағаштарды ата?


ҮІІ Бекіту. Бүгін не білдік?Өсімдіктер тұқымнан қалай өнеді?


ҮІІІ. Үйге тапсырма 1. 54-55 бет оқу. 2.Бағалау.




Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее