«Зима 2025»

План урока "Келтірілген квадрат тендеу"

Оқушыларға квадрат теңдеу анықтамасын, олардың түрлерін, шешу жолдарымен танысады

Ассоциациялау – топтастыру әдісі

оқушыларды үш топқа бөлу

Олимпиады: Математика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Бекітемін: Директордың оқу-тәрбие жұмыстары жөніндегі орынбасары

Г.Дөңесова


САБАҚ ЖОСПАРЫ

Мұғалімнің аты-жөні:

Ибраимова Раушан Талғатқызы

Күні:

26.11.16

Сынып:

8 «Г»

Пәні:

Алгебра

Тақырыбы:

Келтірілген квадрат теңдеу

Негізгі түйінді идея:

Оқушыларға квадрат теңдеу анықтамасын, олардың түрлерін, шешу жолдарымен танысады

Оқу мақсаты:

Оқушыларға квадрат теңдеу анықтамасын, олардың түрлерін, шешу жолдарымен таныстыру

Табыс критерийлері

Барлық оқушылар:

квадрат теңдеу анықтамасын біледі

Көпшілік оқушылар:

квадрат теңдеу анықтамасын, олардың түрлері жайлы біледі

Жекелеген оқушылар:

квадрат теңдеу анықтамасын, олардың түрлерін, шешу жолдары есеп шығаруда қолдана алады


Кезеңдер

уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

1 мин

235



Негізгі бөлім







I. Қызығушы-лығын ояту

2 мин

Миға шабуыл стратегиясы

  • қандай тендеу квадраттендеу деп аталады?

  • қандай жағдайда тендеу толық квадрат теңдеу деп аталады?

  • толымсыз квадрат теңдеулер деп неліктен аталады?

  • толық квадрат теңдеуінен келтірілген квадрат тендеуді қалай алуға болады?


Марапат арқылы бағалау

Сызғыш, оқу дәптері, оқулық

II.Мағына-ны тану кезеңі


3 мин

Ассоциациялау – топтастыру әдісі

оқушыларды үш топқа бөлу

І топ- кетірілген квадрат теңдеу түбірлерінің жалпы формуласы 1- мысалды талдау.

Квадрат

теңдеу







ІІ топ - квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласын талдау.

ІІІ топ. Дискриминант 3-мысалды талдау.


Марапат арқылы бағалау

Сызғыш,

оқу дәптері, оқулық

III.Ой толғаныс кезеңі

28 мин

240, №241, №242, №247


Марапат арқылы бағалау

Сызғыш,

оқу дәптері, оқулық

Семантикалық карта толтыру.

теңдеулер

Толымсыз квадрат теңдеу

Толық квадрат теңдеу

Келтірілген квадрат теңдеу

2+5=0

+



2+3х-14=0


+


2=0

+



2+4=0

+



3х+5=0

-

-

-

х2-4х+5=0



+

14х2-5х-1=0


+


81у2-18+1=0


+


х2=0

+





Қорытынды бөлім

1 мин

Үйге №237



1 мин

Рефлексия. Қол көтеру арқылы




1 мин

Бағалау. Жиынтық баға қою






Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее