«Весна — лето 2024»

Сабақ тақырыбы "Біздің аула"

Барлық оқушылар орындай алады: тыңдаған материалдарын түсінеді, суреттен атап бере алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: суреттегі заттарды сипаттап бере алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: үлгі бойынша екі үш сөйлемнен өз ойларын жеткізе алады.

Олимпиады: Окружающий мир 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Пән: қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім: Бізді қоршаған әлем

Мектеп: Ақтөбе қаласы, 17 мектеп-гимназиясы

Мұғалімнің аты-жөні:Наурзалина А.Т.

Сынып:

Күні:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

1 «А»




1 «Б»




1 «В»




1 «Д»




1 «Е»




Сабақ тақырыбы

Біздің аула

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: тыңдаған материалдарын түсінеді, суреттен атап бере алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: суреттегі заттарды сипаттап бере алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: үлгі бойынша екі үш сөйлемнен өз ойларын жеткізе алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсініп, сурет бойынша өз ойларын білдіре алады.

Пәнге тән лексика мен терминология: гүл, біздің, ағаш, нелер?, кімдер?

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: велосипед тебу

Ишара: ым-ишара арқылы қимылдарды білдіру

Алдыңғы білім

«Жұмбақ сөз» әдісі. Сурет таратамын. Оқушы қолындағы аңды қимылмен сипаттайды. Қалған оқушылар оны табу қажет. Тапқан оқушы сұрақ қояды. Мысалы: Қоян. Қоян қандай?



Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5минут)


Сәлемдесу. Сабаққа қатысымын тексеру.

Шаттық шеңбері.

Мен саған гүл сыйлаймын, себебі............ әдемісің, жақсысың, 5-ке оқисың, досымсың, көршімсің

4-ші артықты тап. (әдісімен сабақ тақырыбын ашу)

Аудиотаспа


Сабақтың ортасы

(6-40минут)

1-тапсырма. Аудиовизуалды тапсырмалардан материалдан мәтін тыңдау.

Мынау – аула. Аула үлкен. Аулада ағаштар, гүлдер бар. Тыңдайды, қайталайды. Мұғалім көмегімен аударма жасайды. Ағаштар, гүлдер сөздеріне тоқталу. Көптік жалғау.












Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі

Кіп –кішкентай ағаштар

Су құйғанда өседі

2-тапсырма. Суретпен жұмыс. Суретте нелер?, кімдер?, бар.


Доп Әже

Секіртпе Ана

Үй Әке

Осы сөздерді көпше түрде айту.


3-тапсырма. Тыңда үлгі бойынша айт. Мынау – біздің аула. Біздің аула үлкен. Аулада ағаштар гүлдер бар. Мен аулада ойнаймын.



Суреттер,

кестелер,

сергіту сәті










Сабақтың соңы

(41-45 минут)

(ж.ж) Сурет беріледі, сурет бойынша жұбын табу.


Бала Балалар

Гүл Гүлдер

Велосипед Велосипедтер


Белгіле.Сұраққа жауап бер. Аулада не бар? Сен аулада не істейсің?

Үлестірме қағаз,

сурет, үнтаспа

Қосымша ақпарат

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.

2.

























Бағалау критерийлері

Дескриптор

3 сөз айтса

4 сөз айтса

5 сөз айтса

1.Тыңдаған мәтінді түсінеді.


2.Тыңдаған материалдан үй жануарларын ажыратады.


Үй жануарларын видео, аудиодиск арқылы тыңдайды, көреді, айтады.

Суретіне қарап қорғау,диалог құру арқылы үй жануарларын ажырата алады.


1



1

2



2

3



3


12 ұпай – 5; 8 ұпай – 4; 5 ұпай – 3;


Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее