«Весна — лето 2024»

Сабақ жоспары "Өсімдіктер"

Бұл сабақ жоспарында өсімдіктердің тіршілік ортасына қажетті әдіс-тәсілдер берілген.

Олимпиады: ЗОЖ 1 - 4 классы

Содержимое разработки

1

Сыныбы

3 «А»

2

Пәні

Дүниетану

3

Мақсаты

  1. Оқушыларға өсімдіктің тіршілік ортасы туралы білімдерін қалыптастыру;өсімдіктер мен жануарлар әлемі туралы түсініктерін кеңейту.

  2. Бақылағыштықты , білімге деген белсенділігін дамыту, мәтінмен жұмыс істеуді үйрету.

  3. Табиғатты құрметтеуге, көгалдарды аялауға тәрбиелеу.

4

Сілтеме

Дүниетану оқулығы

5

Оқыту нәтижесі

Өсімдіктердің тіршілік ортасы , адам өмірі мен жануарлар тіршілігіндегі маңыздылығы , өсімдіктерді қорғаудағы адам әрекеті туралы біледі.

6

Түйінді идея

Қай тіршілік ортасы ең жақсы?

7

Сабақ түрі

Аралас сабақ

8

Модульдер

Бағдраламаның 7 модулі

9

Әдіс-тәсілдер

«Өсімдік әліппесі»,«Галлереяны шарлау», «Шеңбер бойымен әңгімелету», «Сәйкестендіру тест», Суреттер сөйлейді», «Қабырғадағы жазу», «Дұрыс» және «Қате» тұжырымдамасы

10

Ресурстар

Бағалауға қажетті заттар, кеспе суреттер

Кезеңдері

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1

Ұйымдастыру

Шаттық шеңбері

Психологиялық дайындық

Әнұран

Шаттық шеңберге тұрады.



Топқа бөліну

Топ аты жазылған суреттерді тарату


Оқушылар

Біржылдық өсімдіктер

Екіжылдық өсімдіктер

Көпжылдық өсімдіктер деген топтарға бөлінеді.


Ойашар

«Өсімдік әліппесі»

Әліпби ретімен 2 мин өсімдік аттарын жазып шығу

Топпен ақылдасып жазады

2

Үй тапсырмасын тексеру

«Шеңбер бойымен әңгімелету»

Бағалау «Бағдаршам» арқылы


«Сәйкестендіру тест»

Әр топқа дайындалуға

Уақыт беру


Топқа тапсырма беру







Әр топ өз тобына қатысты мәліметтерді шеңбер бойымен әңгімелейді


Әр топ сәйкестендіреді.

Өзара бағалайды.


3

Білімді белсендіру

«Қабырғадағы жазу»

Әр топтан оқушылар қабырғадағы іс-әрекеттерді аралап, ұнағанын алады.



-Мен уақытымның көп бөлігін суда өткіземін



-Мен күнге күйгенді жақсы көремін


Сынып қабырғаларындағы карточканы алады.

-Ылғи салқын, самал желді аңсаймын.

4

Сабақтың мақсаты мен міндетін қою.

«Галлереяны шарлау»

Өзекті сұрақ

«Тіршілік әрекетінің қайсысы қолайлы?»









«Көңілді смайлик» арқылы бағалау




Оқушылар екі-екіден суреттерді қарап, қай жерлерде өсетінін анықтайды.



Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее