«Весна — лето 2024»

Спорт ойындарындағы тактикалық іс-әрекеттер

Барлық оқушылар келесіге қабілетті:

Қауіпсіздік ережелерді біледі

Шапшаңдыққа,ептілікке,тез шешім қабылдауға, төзімділікке тәрбиелену.

Оқушылар көпшілігі келесіге қабілетті: Оқушылар жұппен және топпен тиімді жұмыс істеп,қарапайым жаттығулар жаттығулар комбинациясын құрып талдап саралай аладыКейбір оқушылар келесіге қабілетті: Оқушылар ойындағы әр түрлі қозғалыс әрекеттерін біледі,күрделі жаттығулар комбинацияларын орындап қортынды жасай алады.

Олимпиады: Физическая культура 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар: 2 бөлімі – Спорт ойындары арқылы командалық бірлесу

Күні:

Сынып: 7А

Мектеп: С.Сейфуллин атындағы №7мектеп-гимназиясы «КММ»

Мұғалімнің аты-жөні: Дуйсембаева Айгуль Кумисбаевна

Қатысқандар саны:27

Қатыспағандар саны: 1

Сабақ тақырыбы: Спорт ойындарындағы тактикалық іс-әрекеттер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.2.2 Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жетілдіру мен қорытындылау.

Сабақ

мақсаттары

Барлық оқушылар келесіге қабілетті:

Қауіпсіздік ережелерді біледі

Шапшаңдыққа,ептілікке,тез шешім қабылдауға, төзімділікке тәрбиелену.

Оқушылар көпшілігі келесіге қабілетті: Оқушылар жұппен және топпен тиімді жұмыс істеп,қарапайым жаттығулар жаттығулар комбинациясын құрып талдап саралай аладыКейбір оқушылар келесіге қабілетті: Оқушылар ойындағы әр түрлі қозғалыс әрекеттерін біледі,күрделі жаттығулар комбинацияларын орындап қортынды жасай алады .

Жетістік

критерийлері

Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді

- Оқушылар Қауіпсіздік ережесін орындау туралы біледі

- Ойында жіберген қателіктерін саралайды және өз – өздеріне баға бере алады.

- Оқушылар жұптажәне топтатиімді жұмыс жасап комбинациялар құрып одан қортынды жасай алады.



Тілдік мақсаттар



  • Оқушылар:ойындар олардың жеке де, сондай-ақ командалық та физикалық дағдыларындамытуға көмектесетіндігі туралы өз түсініктерін көрсете және сипаттай алады.



Құндылықтарды

дарыту



Сабақ кезіндегі оқушылардың бір біріне деген сенімділігін арттыру, әділ жұмыс жасауға бейімдеу сыныптасына деген көмек көрсету

Пәнаралық

байланыстар

Тілді дамыту, қарым-қатынас, талқы, зерттеу дағдылары. Сабақты физика

Геометрия пәнімен байланыстыру.



АКТ қолдану

дағдылары

Оқушыларға волейбол ойыны туралы видео көрсету Интернет

https://www.youtube.com/watch?v=qeXH9EBud0A



Бастапқы білім

Оқушыларда алдыңғы сабақтардан, сондай-ақ сабақтан тыс әрекет мәнмәтінінде алынған командалардағы өзара әрекеттесу тәжірибесі бар.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10



Оқушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, рапорт қабылдау, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Сергіту сәті: «Ұстап алу»ойыны

Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік.

мұғалім үшін уақыт

өлшегіш ысқырық

Сабақтың ортасы

25

(С, Т)Командалар екі, үш немесе одан артық шеңбер түзіп орналасады. Әрбір шеңбердің ортасына қолына волейбол добын ұстаған ойыншы (орталық ойыншы) тұрады. Әрбір команда қарсылас команданың ойынын бақылайтын бір адамды таңдайды. Белгі бойынга орталық ойыншы рет-ретімен өз шеңберінде тұрған оқушыларға допты кез келген беру тәсілмен жібереді. Ол жауап беруді орындайды. Кезектілікті сақтап, шеңберде тұрғандардың барлығы берілістерді орындайды. Егер ойын аяқталғанға дейін орталық ойыншы допты барлық ойыншыларға беріп үлгерсе, ол доп берілісін екінші қатармен орындайды. Содан кейін орталық ойыншылар ауысады.





Волейбол доптары, волейбол торлары, бос ойын кеңістігі, мұғалімге арналған ысқырық



Сабақтың соңы

5

Жүрек соғысын тексеру.

Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Оқушылар,жаттығу барысында қателескен оқушылар саптан бір қадам алға шығады қатесін ортаға айтады,түзейді.Видео қайталау арқылы бір-біріне баға береді

Бос кеңістік,Түрлі түсті маркер

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы







Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?






Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:





















Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее