Пәні: Биология
| Сынып/ мерзімі | 8 А Күні 01.02.16ж | ||||
Сабақ/тақырыбы | Тыныс алудың маңызы. Тыныс алу мүшелерінің аурулары | |||||
Сабақтың мақсаты | Тыныс алу жүйесінің маңызы, тыныс алу мүшелерінің құрылысы мен қызметі туралы жаңа білім, түсінік беріп, ұғымдар қалыптастыру | |||||
Күтілетін нәтиже | Тыныс алу жүйесінің маңызы, тыныс алу мүшелерінің құрылысы мен қызметі туралы ұғымдары қалыптасады. | |||||
Сабақтың әдісі
| Топтық жұмыс, сұрақ-жауап, Блум түймедағы, зерттеушілік әңгіме. | |||||
Уақыты | Сабақ кезең/рі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | ||
3 мин
2 мин
5 мин
| Кіріспе | «Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын.
Оқушыларды жеміс атауларымен бойынша 4 топқа бөлемін.
«Миға шабуыл» әдісі Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қоямын.
| Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылар 4-топқа бөлінеді: «Алма» «Өрік» «Шие» «Шабдалы»
Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі.
|
Топ аттары жазылған қағаздар
Оқулық
| ||
10 мин
17 мин | Негізгі бөлім | Жаңа сабақ Мұрын, аңқа, жұтқыншақ, көмекей, кеңірдек, және негізгі бронхылар, олардың құрылысы және қызметі. Өкпедегі және ұлпалардағы газ алмасу тақырыбына зерттеушілк әңгіме жүргіздіремін. Тыс алу мүшелері тақырыбына топтық жұмыс жасатамын. |
Берілген тақырып бойынша зерттеушілік әңгіме жүргізеді. Әр топтан бір оқушыс жүргізген зерттеулін шығып қорғайды.
Берілген тақырып бойынша Блум түймедағын жасап, сынып алдында дәлелдейі. Топтық бағалау жүргізеді. |
Оқулық
Оқулық, плакат, маркер | ||
3 мин | Қорытынды | «Кім жылдам» ойыны арқылы сабақты қорытындылаймын.
| Сұрақтарға жылдам жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды.
| Оқулық | ||
2 мин | Бағалау. | Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалау жүргіземін. Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау. | Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалап шығады.
| Бағалау парақшасы | ||
2 мин | Рефлек сия | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды.
| Стикер | ||
1 мин | Үйге тапсырма беру | Тест түзу | Күнделікке жазады. | Күнделік |