Урок інформатики у 4 класі
Тема: Форматування тексту. Створення і збереження документів.
Мета:
Навчальна: Ознайомити учнів з найбільш оптимальними способами роботи в текстовому редакторі,сформувати знання стосовно можливостей редактора щодо форматування текстів.
Виховна:розширити кругозір учнів щодо текстового редактора Word. Виховувати любов до своєї країни – Батьківщини.
Розвиваюча: Розвивати інтерес до комп’ютерної техніки, а також розвивати увагу, логічне мислення, культуру праці з комп’ютером.
Обладнання: комп’ютер, проектор для демонстрації прийомів роботи з програмою, підручник.
Тип уроку: Засвоєння нових знань.
Хід уроку – привітання гостей
1 Орг. момент. Привітання до учнів.
Знову ми у цьому класі
За комп’ютерами всі.
Отож, часу не втрачайте
І урок наш починайте.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну інформатики.
Допомагатиме нам наш помічник- комп’ютер.
-Повторення правил т/б у комп’ютерному класі
( вчитель читає листа)
-Наш друг хоче, щоб ми пригадали правила поведінки у комп’ютерному класі.
( учні повторюють правила)
- Гра - « Правильно - Неправильно»
( - Я читаю, ви відповідаєте. Так чи ні. )
В клас комп'ютерний ми вбігаємо щосили...(ні)
За улюблений комп'ютер падаємо, мов спілі фрукти...(ні)
А щоб сісти нам за парту, вчитель нам дає команду! (так)
Від екрану ти відсядь... Сантиметрів п'ятдесят! (так)
Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю! (так)
В електронний клас науки сміло входь! Лиш вимий руки! (так)
А ще пригадайте складові комп’ютера.
- Я буду загадувати загадки, а ви їх спробуйте відгадати ( учні працюють за малюнками)
В неї довгий сірий хвіст,
До курсору має хист. (Комп’ютерна мишка)
-
Сотня клавіш, різні знаки
Спершу учні – небораки,
А тепер раз – два і готово
Відстукали слово.
Ось де пальцям фізкультура
І це все це – ......(клавіатура).
Ось на нім комп'ютер пише,
І малює без зупинки
Найцікавіші картинки
А влаштовує цей хор
Чарівник наш - ......(монітор)
В блоці цім живе процесор.
Помічник він, не агресор,
В ньому щось гуде, співає,
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його .....(системним)
Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні й картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це ...(принтер)
Логічна розминка
Щоб на працю налаштуватися.
Нам потрібно трішки розім’ятися.
( слайд1- логічні вправи).
2.Перевірка вивченого раніше матеріалу.
- Що таке редагування тексту? ( процес виправлення помилок, внесення змін до тексту).
3. Повідомлення теми уроку.
-Сьогодні ви:
-з’ясуєте, що таке форматування тексту;
-дізнаєтесь, як форматувати текст;
-навчитесь форматувати текст.
Робота за підручником М.М. Корнієнко(с.48)
-Розглянемо сторінки підручника
-З’ясуємо, що таке форматування тексту.(читання за підр.).
4. Новий матеріал.
- Дізнаємось, як форматувати текст.
( Робота за малюнками на дошці)
5. Фізкультхвилинка перша.
( учні виконують під музику)
Пояснення нового матеріалу - відео (слайд 2)
6. Практична робота ( учні отримують завдання)
- Давайте прочитаємо текст над яким будете працювати.
Я люблю Україну.
Вона для мене найкраща в світі. Моя Батьківщина – це квітучі степи и лани.
Дніпро - велика річка України. Луганщина – світанок України.
- Про що цей текст?
-Про що ви дізналися?
- Чим можно доповнити цей текст?
(учні виконують практичне завдання форматування тексту)
Порядок виконання практичної роботи
1. Запустіть текстовий редактор на виконання.
2. Відкрийте папку 4 клас.
3. Виконайте форматування тексту за зразком.
Зробіть перше речення заголовком
- виділяємо його, тип шрифту Arial,
- розмір шрифту 16, по центру,
- колір червоний.
-Виділяємо перше речення у тексті
- тип шрифту Arial,
- розмір шрифту 12, за лівим краєм,
- колір синій,
- відформатуємо відступ першого рядка за допомогою
горизонтальної лінійки -1,5 відступ першого рядка
Виділяємо останні три речення
- шрифт жирний, за правим краєм,
- останнє речення в тексті виділити червоним кольором,
- закрити файл і зберегти.
6. Фізкультхвилинка друга.
Вправи для очей.
7.Підведення підсумків уроку.
- Що таке форматування тексту?
- Як форматувати символику тексту?
8.Домашне завдання с. 48-52 (записано на дошці)
Всі діти добре працювали,
На уроці не дрімали,
Гарно всі відповідали.
Дякую вам!