«Осень 2024»

Үш таңбалы сандарды оқу, жазу, және салыстыру

Сабақтың тақырыбы: Үш таңбалы сандарды оқу, жазу, және салыстыру

СЫНЫП: 2 Пәні: Математика

Мұғалімнің аты-жөні: Мырзакулова Г

Күні: 7.03.2017.

Сабақ негізделген оқу мақсаттары:

Үш таңбалы сандарды ондықтармен және бірліктермен санау арқылы шығарып алуға машықтандыру;үш таңбалы сандарды оқу және жазудың ерекшеліктерімен таныстыру, олардың орнына және ретіне қарай салыстырумен таныстыру.

Сабақтан күтілетін нәтиже:

1-деңгей (білу, түсіну):

Өткен тақырыптар бойынша есептерді шығару менгеріледі

2-деңгей (қолдану, талдау):

қосу мен азайту тәсілін түсіндіре отырып орындайды

3-деңгей (жинақтау, бағалау):

өмірмен байланыстыра отырып есептерді шығарады, салыстырады

Тілдік мақсат:

Оқиды, жазады

Ресурстар:

стикерлер, кеспе қағаздар, маркерлер, бағалау тақтасы

Пәнаралық байланыс:

Әдебиеттік оқу,бейнелеу өнері

Алдыңғы оқу:

есептер шығаруды біледі

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Сабақ барысы және

жоспарланған уақыт

Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер

Бағалау крите рийлері және жұмыс түрлері

ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ

(1-3 минут)

– Бәріміз бірге шеңберге тұрып, мына сөздерді айтайық:

Балалардың достығын

Көрсетейік біз бүгін!

Әлемдегі барлық жанға айтамын,

Татуласып жүрген жақсы, байқадым!

Оқушылар бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ

№6 145-бетте

Жеке жұмыс

1 балл

2-деңгей

(қолдану, талдау):

Ортақ тапсырма: Шығармашылық жұмыс

Жеке жұмыс

2 балл

3-деңгей

(жинақтау, бағалау):

6 сағ + (3сағ + 1сағ) * (6сағ + 3сағ) + 1сағ

(3тәул + 7 тәул) – 2тәул * 3тәул + (7тәул – 2тәул)

(10мин – 6мин) +1 1мин * 10мин – (6мин + 1мин)

3 балл

ЖАҢА САБАҚ

(5-7 минут)

Жүрегіндегі осы сабаққа деген ерекше ықыластарын жеткізеді.

Ойын шарты: Оқушылар паравоздардағы берілген сандарды өсу ретімен бір-біріне тіркеп, әр цифрының нені білдіретінін ажыратып айтады.

68 23 35 72

Топтық жұмыс

САБАҚТЫ БЕКІТУ

(15-20 минут)

1-деңгей (білу, түсіну):

Мысалдарды шығарып, жауаптарын өсу ретімен орналастырып, шыққан сөзді оқу.

С 0+8 Т 70-50

Т 50-20 Ә 20-10

К 60+40 Л 40+10

І 20+20 І 90-30 СӘТТІЛІК!

1 балл

2-деңгей

(қолдану, талдау):

Оқулықпен жұмыс:

1-топ №1,2 2-топ №2,3 3-топ №4,5

Топтық жұмыс

2 балл

3-деңгей

(жинақтау, бағалау):

-Заттардың массасын өлшеуге бола ма?

-Сендер күнделікті өмірде массаны өлшеуді кездестірдіңдер ме?

-Сонымен, балалар, күзде қандай өнім аламыз? (Астық, көкөніс, жеміс, жидек... )

-Оны қалай тереміз, қайтіп жинаймыз?

Сонымен, қапшық-қапшық не алдық? Картоп, сәбіз,..

жәшік-жәшік............

себет-себет.............

шелек-шелек............

-Балалар, берілген өрнектерді орындасақ, осы заттардың күнделікті өмірде қанша салмақ тартатынын білетін боласыздар.

3 балл

ҮЙГЕ ТАПСЫРМА

(5-7 минут)

1-деңгей (білу, түсін

6,7 143-бетте

2-деңгей

(қолдану, талдау):

«4» баға

3-деңгей (Шығар-қа бағытталған тапсырмалар)

«5» баға

Шығар-қа бағытталған тапсырмалар

56

47

БАҒАЛАУ

(2-3 минут)

Критериалды бағалау

Жинақтық баға

КЕРІ БАЙЛАНЫС

(1-2 минут)

Критерийлер бойынша бірін –бірі бағалау

1-2 3

3-4 4

5-6 5

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?

Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?

Олимпиады: Математика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Сабақтың тақырыбы: Үш таңбалы сандарды оқу, жазу, және салыстыру

СЫНЫП: 2 Пәні: Математика

Мұғалімнің аты-жөні: Мырзакулова Г

Күні: 7.03.2017.

Сабақ негізделген оқу мақсаттары:

Үш таңбалы сандарды ондықтармен және бірліктермен санау арқылы шығарып алуға машықтандыру;үш таңбалы сандарды оқу және жазудың ерекшеліктерімен таныстыру, олардың орнына және ретіне қарай салыстырумен таныстыру.

Сабақтан күтілетін нәтиже:

1-деңгей (білу, түсіну):

Өткен тақырыптар бойынша есептерді шығару менгеріледі

2-деңгей (қолдану, талдау):


қосу мен азайту тәсілін түсіндіре отырып орындайды


3-деңгей (жинақтау, бағалау):


өмірмен байланыстыра отырып есептерді шығарады, салыстырады

Тілдік мақсат:

Оқиды, жазады

Ресурстар:

стикерлер, кеспе қағаздар, маркерлер, бағалау тақтасы


Пәнаралық байланыс:

Әдебиеттік оқу,бейнелеу өнері

Алдыңғы оқу:

есептер шығаруды біледі

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Сабақ барысы және

жоспарланған уақыт

Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер

Бағалау крите рийлері және жұмыс түрлері

ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ

(1-3 минут)

Бәріміз бірге шеңберге тұрып, мына сөздерді айтайық:

Балалардың достығын

Көрсетейік біз бүгін!

Әлемдегі барлық жанға айтамын,

Татуласып жүрген жақсы, байқадым!

Оқушылар бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ

6 145-бетте

Жеке жұмыс

1 балл

2-деңгей

(қолдану, талдау):

Ортақ тапсырма: Шығармашылық жұмыс

Жеке жұмыс

2 балл

3-деңгей

(жинақтау, бағалау):


6 сағ + (3сағ + 1сағ) * (6сағ + 3сағ) + 1сағ

(3тәул + 7 тәул) – 2тәул * 3тәул + (7тәул – 2тәул)

(10мин – 6мин) +1 1мин * 10мин – (6мин + 1мин)

3 балл

ЖАҢА САБАҚ

(5-7 минут)

Жүрегіндегі осы сабаққа деген ерекше ықыластарын жеткізеді.

Ойын шарты: Оқушылар паравоздардағы берілген сандарды өсу ретімен бір-біріне тіркеп, әр цифрының нені білдіретінін ажыратып айтады. 

             

        68                  23                        35                      72   

                




Топтық жұмыс

САБАҚТЫ БЕКІТУ

(15-20 минут)

1-деңгей (білу, түсіну):

Мысалдарды шығарып, жауаптарын өсу ретімен орналастырып, шыққан сөзді оқу.

С     0+8                                 Т    70-50

Т     50-20                              Ә   20-10

К     60+40                             Л     40+10

І      20+20                             І      90-30 СӘТТІЛІК!

1 балл

2-деңгей

(қолдану, талдау):


Оқулықпен жұмыс:

1-топ №1,2 2-топ №2,3 3-топ №4,5

Топтық жұмыс

2 балл

3-деңгей

(жинақтау, бағалау):


  -Заттардың массасын өлшеуге бола ма?

-Сендер күнделікті өмірде массаны өлшеуді кездестірдіңдер ме?

-Сонымен, балалар, күзде қандай өнім аламыз? (Астық, көкөніс, жеміс, жидек . . . )

            -Оны қалай тереміз, қайтіп жинаймыз?

Сонымен,  қапшық-қапшық  не алдық? Картоп, сәбіз,.......

                   жәшік-жәшік . . . . . . . . . . . .

                   себет-себет  . . . . . . . . . . . . .

                   шелек-шелек . . . . . . . . . . . .

 

-Балалар, берілген өрнектерді орындасақ, осы заттардың күнделікті өмірде қанша салмақ тартатынын білетін боласыздар.

3 балл

ҮЙГЕ ТАПСЫРМА

(5-7 минут)

1-деңгей (білу, түсін

6,7 143-бетте


2-деңгей

(қолдану, талдау):

«4» баға


3-деңгей (Шығар-қа бағытталған тапсырмалар)

«5» баға

Шығар-қа бағытталған тапсырмалар

56

47



БАҒАЛАУ

(2-3 минут)

Критериалды бағалау

Жинақтық баға

КЕРІ БАЙЛАНЫС

(1-2 минут)

Критерийлер бойынша бірін –бірі бағалау

1-2 3

3-4 4

5-6 5



Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?





Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?




Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?






Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Осень 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее