«Весна — лето 2024»

Интегрированный урок "Правда про алкоголь"

Мета:

  • удосконалювати вміння розв’язувати рівняння на основі залежностей між компонентами арифметичних дій;
  • розвивати логічне мислення учнів, чіткість і послідовність у викладенні думок;
  • виховувати дисциплінованість, самокритичність, уважність;
  • формувати творчу особистість.

Тип уроку: бінарний урок.

Олимпиады: Математика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Тема. Вплив алкоголю на організм людини та, зокрема, підлітка.

Мета: надати учням достовірну інформацію про алкоголь; показати негативний вплив на здоров’я шкідливої звички – вживання алкоголю; розвивати в учнів логічне мислення, пам’ять, увагу: сприяти розвитку відповідального ставлення до власного здоров’я; виховувати інтерес до вивчення предмету «основи здоров’я».

Мета:

  • удосконалювати вміння розв’язувати рівняння на основі залежностей між компонентами арифметичних дій;

  • розвивати логічне мислення учнів, чіткість і послідовність у викладенні думок;

  • виховувати дисциплінованість, самокритичність, уважність;

  • формувати творчу особистість.

Тип уроку: бінарний урок.

Обладнання: презентація до уроку, ноутбук, проектор, екран, підручник «Основи здоров’я» (І. Бех, Т.Воронцова, В. Пономаренко, С. Страшко, К., Алатон, 2014 р.), повітряна кулька, клей, папір формату А 3, картинки «Здоровий спосіб життя», маркери, збірник задач «Збірник задач на протиалкогольну тематику», М., 1914 р., підручник «Математика. 6 клас» (О.С.Істер, К.: Генеза, 2014).

Міжпредметні зв’язки: основи здоров’я, математика, основи економічних знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель ОЗ:

Доброго дня! Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Як ви гадаєте, чому?

(відповіді учнів)

Так, дійсно, з вами сьогодні одночасно будуть працювати два вчителя – основ здоров’я та математики.

Учитель математики:

Доброго ранку! Сьогодні ми спробуємо під час уроку поєднати два предмета: математику та основи здоров’я. сподіваюсь у нас це вийде вдало.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Учитель ОЗ:

Сьогодні ми з вами познайомимося із впливом алкоголю на організм дорослої людини та підлітка, поговоримо про наслідки вживання алкоголю, поміркуємо про потребу здорового способу життя.

Учитель математики: розв’яжемо задачі на всі дії та відсотки.





ІІІ. Актуалізація опорних знань.

ОЗ

Вправа «Асоціативний кущ»

  • З чим у вас асоціюється поняття «алкоголь» ?





бідність безпритульність

отруєння

Алкоголь хвороби

смерть

ДТП злочини безробіття поганий настрій

Математика:

Вправа «Мозковий штурм»

  • Що називається відсотками?

  • Як знайти відсоток від числа?

  • Як знайти число за його відсотками?

  • Яку частину складає 1 копійка від 1 гривні?

  • Скільки це складає відсотків?

  • Як перевести десятковий дріб у звичайний?

  • Як перевести звичайний дріб у десятковий?

ІV. Основна частина уроку.

  1. Об’єднання у 4 групи за порами року:

«Зима» - вплив малих доз алкоголю;

«Весна» - вплив середньої дози алкоголю;

«Літо» - вплив великої дози алкоголю;

«Осінь» - наслідки вживання алкоголю для родини, інших людей, суспільства.

Повідомлення учнів.

  1. Робота з презентацією:

Слово вчителя математики.

На проблему пияцтва та його наслідки у нашій країні звертають увагу дуже давно. Так, більше 100 років тому навіть було створено підручник для всіх типів шкіл «Збірник задач на протиалкогольну тематику», яким ми сьогодні з вами скористаємося.

Слово вчителя ОЗ.

Вплив алкоголю на фізичні та розумові здібності дітей (пояснення за презентацією)

Колективна робота (розв’язання задач):

Задача № 65.

Слово вчителя ОЗ.

Вплив алкоголю на матеріальний статок та добробут родини (пояснення вчителя за презентацією).

Колективна робота (розв’язання задач):

Задача № 96.

Слово вчителя ОЗ.

У багатьох країнах світу панує голод. А ми витрачаємо корисні продукти харчування на виробництво спирту. В результаті – зменшення кількості поживних продуктів харчування.

Колективна робота (розв’язання задач):

Задача № 155.

  1. Рухавка – гра «Шкідлива кулька»

(колі учні перекидають кульку із «шкідливими звичками» один одному).

Обговорення питання:

Які почуття виникли у вас, коли кулька наближалася до вас?

V. Закріплення матеріалу.

Об’єднання у чотири групи за кольорами світлофора.

Завдання для груп:

«Червоні квітки».

Розв’язати задачу. Скільки витрачають за тиждень, місяць, рік на шкідливу звичку в родині, якщо купують одну пляшку горілки кожного дня за ціною 55 гривень?

«Різнокольорові квітки ».

Поміркуйте, як з користю можна було б витратити гроші, якби їх не довелося витрачати на придбання алкоголю?

«Жовті квітки».

За допомогою картинок, клею, маркерів створіть постер «Здоровий спосіб життя».

Захист міні-проектів.

VІ. Підсумок уроку.

Вправа «Вільний мікрофон» (учні за бажанням відповідають на поставлені питання) :

  • Що нового ви дізналися під час уроку?

  • Що для вас було найцікавіше?

VІІ. Завершення уроку.

Взятися за руки (у колі) та разом крикнути: «Будьмо здорові!».

VІІІ. Домашнє завдання.

ОЗ: Опрацювати § ; написати твір – мініатюру «Чому я обираю здоровий спосіб життя».

Математика: виконати № 718 (1), 720.







Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее