Бөлім |
| |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы
| Топырақ және оның құрамы мен құрылымы | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.4.2-топырақ құрамын, түрлерін анықтап, құрылымын графикалық түрде көрсетеді | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар : -топырақ құрамын ,құрылымын неден тұратынын біледі. Оқушылардың басым бөлігі: -топырақтың түзілу факторларын атап өз түсініктерімен көрсете алады Кейбір оқушылар: - топырақ туралы жалпы мағұлмат қалыптастырады. | |||||||||||||
Бағалау критерииі | Топырақтың құрамын түрлерін , оның маңыздылығы туралы біледі. Топырақтың құрылымын графикалық түрде көрсете алады.
| |||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Ұйымдастыру:
Өзін –өзі тексеру:
Өткен білімді еске түсіру: | Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу.Оқу құралдарын алдырып ,назарларын сабаққа аудару. Шаттық шеңберін құрып бір-біріне сәттілік тілейді. Үй тапсырмасы «Автор орындығы әдісі» арқылы сұралады.
1.Биосфера дегеніміз не,грекше қандай ұғым береді? 2.Биосфера қабығының қалыңдығы қанша километр? 3.Биосфераның басқа қабықтарға қарағанда ерекшелігі неде? Ой қозғау:түрткі сұрақтар қою.
|
Сұрақтарға жауап береді |
2 балл
|
Оқулық
Атлас карта | ||||||||||
Жаңа білім: | Мәтінді оқып танысады, пікір алмасады қандай құрамдас бөліктерден тұрады?
1 тапсырма? Тұжырымдамалық карта Кестемен жұмыс.Топырақтың құрамы Топырақтың құрылымы. Құрылымды, құрылымсыз Топырақтың құрылымы Құрылымды Құрылымсыз Тығыздығына қарай онша құнарлы болмайды Өте тығыз, тығыз, борпылдақ, үгілгіш қар суы сіңбей, сай-салаға ағады –тапсырма? «Кестемен жұмыс». Адамның рухани- адамгершілік қасиетінен топырақтың тіршілікке берер пайдасын анықтау
|
Сұрақтарға жауап береді
Жазбаша орындайды
Кестемен жұмыс | 2 балл
балл
2 балл
|
Оқулық
Топырақ картасы | ||||||||||
Бекіту: Кері байланыс: | Экспресс сұрақтар: БББ кестесі |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | 1 балл | Рефлексия парағы |