Бекітемін:...............Оқу ісінің меңгерушісі: Бисенова У.
Күні:24.01.2017 Сынып: 1 «Ғ» Сынып жетекшісі:Ескелді Т. | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. Ж дыбысы мен әрпі. | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | ||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Математика, дүниетану пәндері | ||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | ||
Тілдік құзыреттілік | Жалау-флаг | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы Ынтымақтас тық атмосферасын қалыптастыру 5 минут | – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп бір-бірімізге жақсы тілектерімізді айтайық. Ортаға өзім тұрып қолымды көтеремін.
Оқушылар созылып немесе секіріп қолдарын тигізеді. Үстелдің үстіндегі қима қағаздардың біреуін алу арқылы төрт топқа бөлінеді. «Тайбурыл», «Ақтабан», «Көкойнақ», «Нарқызыл» |
Шаттық шебері
| |
Сабақтың ортасы
Білу 5 минут
Түсіну 10 минут
Қолдану 7 минут
5 минут | «Кубизм» әдісі арқылы өткенді қайталау: 1. Әріп деген не? Дыбыс деген не? 2. Дыбыстар нешеге бөлінеді? Қазақ алфавитінде қанша әріп бар? 3.Сөйлем деген не? Сөйлемнің неше түрі бар? 4.Мағынасы қарама-қарсы сөздерге мысал айтыңдар. 5.Құрамында «Ә» дыбысы бар 3 сөз айтыңдар. 6.Сөздер мағынасына қарай неше топқа бөлінеді?
-Балалар,бір аптада неше күн бар? - 7 күн бар. -Жеті қандай сан? -Тақ сан. -Көршілерін кім атай алады? -6 мен 8 -Өте жақсы!Жеті дегенде басында қандай дыбыс естіледі? -Ж дыбысы -Жарайсыңдар!Жеті сөзін буынға бөліп,дыбыстық талдау жасау. Жеті,семь,seven -Мынау ненің суреті? -Ат жарысы. -Иә, жарыс.Жарайсыңдар! -Балалар, біздің ежелгі ата-бабаларымыз кімдер болған? -Сақтар. -Олар қандай халық болған екен? -Көшпелі халық болған. -Көшпелі халықтың мерекелерде, астарда өткізілетін негізгі ойындарының бірі-ат жарысы. -Атпен ойналатын тағы қандай ойындарды білесіңдер? -Жарыс сөзінің басында қандай дыбыс естіледі? -Ж дыбысы. -Ол қандай дыбыс? -Дауыссыз дыбыс. - Қайдан білдіңдер? Буынға бөліп,дыбыстық талдау жасау. Ат жарыс, скачки,һorse racing Жаңа буындар жасау / жа,жо,жу,жү,жи / Оқылым. Мұғалімнің оқуы, тізбектеп оқу. Мазмұнын пысықтауы: 1.Жайлауда не өтті? 2.Жанаттың аты қандай? 3.Жарастың жорғасы қандай? 4.Кім жарыс мәресіне тез жетеді? Ж дыбысын ж әрпі арқылы таңбалап жазамыз.Баспа және жазбаша түрлерімен таныстыру.Ауада және тақтаға жазып көрсету.
Жазылым. Дәптермен жұмыс. | Текше Қима қағаздар
Слайд Тақта
Буындарды орналастыратын кесте,кеспе әріптер
Оқулық
Жазу дәптері | |
Сергіту сәті 5 минут
Топтық жұмыс Талқылау 5 минут | «Ортақ белгісін тап» Оқушылар шеңбер құрып тұрады.Мұғалімнің айтуы бойынша ортақ белгілері бар оқушылар орындарын ауыстырады. -Қыздар орын ауыстырсын. -Ұлдар орын ауыстырсын. -Қара түсті аяқ киім кигендер орын ауыстырсын. -Ақ түсті аяқ киім кигендер орын ауыстырсын. -Қуаныштар орын ауыстырсын. -Бір партада отырғандар орын ауыстырсын. -Төлептер орын ауыстырсын. -Егіздер орын ауыстырсын.Көк завор аялдамасынан түсетіндер орын ауыстырсын.
Қарамен жазылған сөздердің мағынасын ажырат. 1-Топ:Тұрма жай, Қамыр жай. 2-топ:Суға жуа-жуа, Тазаланды жуа. Буындардан сөз құрау. 3- топ:жа,жол,лау,рық,а,жу,сыл 4- топ:жал,жыл,тыр,жү,тыр,зім | Сергіту сәтіне арналған жинақ
А 3 қағазы,маркер
| |
Жинақтау 1 минут
|
|
| |
Рефлексия 2 минут
|
|
Бағдаршам ның суреті,стикер | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
| Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |