«Зима 2025»

Мың. Массаның өлшем бірліктері центнер,тонf

Сабақтың тақырыбы: Мың. Массаның өлшем бірліктері: центнер,тонна

СЫНЫП: 2 Пәні: Математика

Мұғалімнің аты-жөні: Мырзакулова Г

Күні: 6.03.2017.

Сабақ негізделген оқу мақсаттары:

Оқушылардың білім – білік дағдыларын қалыптастыра отырып, сандар және сандардың нумерациясы, сондай – ақ, үш таңбалы сандардардың құрылу тәсілдерін қайталау, оларды салыстыру, натурал сандар қатарындағы сандарды табу дағдыларын жетілдіру.

Сабақтан күтілетін нәтиже:

1-деңгей (білу, түсіну):

Өткен тақырыптар бойынша есептерді шығару менгеріледі

2-деңгей (қолдану, талдау):

қосу мен азайту тәсілін түсіндіре отырып орындайды

3-деңгей (жинақтау, бағалау):

өмірмен байланыстыра отырып есептерді шығарады, салыстырады

Тілдік мақсат:

100-тысяча

Ресурстар:

стикерлер, кеспе қағаздар, маркерлер, бағалау тақтасы

Пәнаралық байланыс:

Әдебиеттік оқу,бейнелеу өнері

Алдыңғы оқу:

есептер шығаруды біледі

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Сабақ барысы және

жоспарланған уақыт

Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер

Бағалау крите рийлері және жұмыс түрлері

ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ

(1-3 минут)

– Бәріміз бірге шеңберге тұрып, мына сөздерді айтайық:

Балалардың достығын Көрсетейік біз бүгін!

Әлемдегі барлық жанға айтамын, Татуласып жүрген жақсы, байқадым!

Оқушылар сабаққа сәттілік тілейді.

ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ

6,7 143-бетте

Жеке жұмыс

1 балл

2-деңгей

(қолдану, талдау):

Шығармашылық тапсырма:

Қабырғасы 3 см шаршы сыз.Оның периметрін тап.

ә) Тіктөртбұрыштыңқабырғаларын өлше. Оның периметрін тап.

б) Ұзындығы мен ені берілгеннен 2 см қысқа тіктөртбұрыш сыз. Оның периметрін есепте.

Жеке жұмыс

2 балл

3-деңгей

(жинақтау, бағалау):

Шығармашылық тапсырма:

Логикалық тапсырма:

3 рет 2 тастан ауыстырып, дойбының қара және ақ тастарын кезектестіріп қой.

Жеке жұмыс

3 балл

ЖАҢА САБАҚ

(5-7 минут)

Сендер массаның қандай өлшемдерін білесіңдер? Біздің сабақтың тақырыбы: «Массаның өлшем бірліктері. Тонна. Центнер». Т – тонна Ц – центнер КГ – килограмм Г - грамм 1 т = 10 ц 1 ц = 100кг 1 т = 1 000кг 1 кг = 1 000г 1 т = 10 ц = 1 000кг = 1 000 000г 1 ц = 100 кг = 100 000г

Топтық жұмыс

САБАҚТЫ БЕКІТУ

(15-20 минут)

1-деңгей (білу, түсіну):

Оқулықпен жұмыс:

1-топ №1,2 2-топ №2,3 3-топ №4,5

Ортақ тапсырма: Шығармашылық жұмыс

Топтық жұмыс

1 балл

2-деңгей

(қолдану, талдау):

Топтастыру 10-нан 100-ге дейінгі сандар

Топтық жұмыс

2 балл

3-деңгей

(жинақтау, бағалау):

Шығармашылық тапсырма: Математикалық диктант Дұрыс немесе бұрыс Дұрыс және бұрыс математикалық амалдарын оқимын. Оқушылар дәптерге дұрыс болса «+», бұрыс болса «-« таңбасын қояды. Содан кейін мұғалімнің тақтада жазып қойған жауаптарымен салыстырып, қателерін түзеп, өздерін бағалайды. - 7 - нің алдында тұрған сан 5. - 4 - тің алдында тұрған сан 3. - 8 - ден кейін тұрған сан 10. - 8+2 өрнегі 10 - ға тең. - 9 бен 7 - нің айырмасы 2 - ге тең. - 4 саны 5 – тен кіші. - 2+7өрнегі 9 - ға тең.

3 балл

ҮЙГЕ ТАПСЫРМА

(5-7 минут)

1-деңгей (білу, түсін

№6 145-бетте

2-деңгей

(қолдану, талдау):

«4» баға

Ортақ тапсырма: Шығармашылық жұмыс

3-деңгей (Шығар-қа бағытталған тапсырмалар)

«5» баға

6 сағ + (3сағ + 1сағ) * (6сағ + 3сағ) + 1сағ

(3тәул + 7 тәул) – 2тәул * 3тәул + (7тәул – 2тәул)

(10мин – 6мин) +1 1мин * 10мин – (6мин + 1мин)

БАҒАЛАУ

(2-3 минут)

Критериалды бағалау

Жинақтық баға

КЕРІ БАЙЛАНЫС

(1-2 минут)

Критерийлер бойынша бірін –бірі бағалау

1-2 3

3-4 4

5-6 5

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?

Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?

Олимпиады: Математика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Сабақтың тақырыбы: Мың. Массаның өлшем бірліктері: центнер,тонна

СЫНЫП: 2 Пәні: Математика

Мұғалімнің аты-жөні: Мырзакулова Г

Күні: 6.03.2017.

Сабақ негізделген оқу мақсаттары:

Оқушылардың білім – білік дағдыларын қалыптастыра отырып, сандар және сандардың нумерациясы, сондай – ақ, үш таңбалы сандардардың құрылу тәсілдерін қайталау, оларды салыстыру, натурал сандар қатарындағы сандарды табу дағдыларын жетілдіру.

Сабақтан күтілетін нәтиже:

1-деңгей (білу, түсіну):

Өткен тақырыптар бойынша есептерді шығару менгеріледі

2-деңгей (қолдану, талдау):


қосу мен азайту тәсілін түсіндіре отырып орындайды


3-деңгей (жинақтау, бағалау):


өмірмен байланыстыра отырып есептерді шығарады, салыстырады

Тілдік мақсат:

100-тысяча

Ресурстар:

стикерлер, кеспе қағаздар, маркерлер, бағалау тақтасы


Пәнаралық байланыс:

Әдебиеттік оқу,бейнелеу өнері

Алдыңғы оқу:

есептер шығаруды біледі

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Сабақ барысы және

жоспарланған уақыт

Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер

Бағалау крите рийлері және жұмыс түрлері

ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ

(1-3 минут)

Бәріміз бірге шеңберге тұрып, мына сөздерді айтайық:

Балалардың достығын Көрсетейік біз бүгін!

Әлемдегі барлық жанға айтамын, Татуласып жүрген жақсы, байқадым!

Оқушылар сабаққа сәттілік тілейді.

ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ

6,7 143-бетте

Жеке жұмыс

1 балл

2-деңгей

(қолдану, талдау):

Шығармашылық тапсырма:

Қабырғасы 3 см шаршы сыз.Оның периметрін тап.

 

 

 

ә) Тіктөртбұрыштыңқабырғаларын өлше. Оның периметрін тап.

б) Ұзындығы мен ені берілгеннен 2 см қысқа тіктөртбұрыш сыз. Оның периметрін есепте.


Жеке жұмыс

2 балл

3-деңгей

(жинақтау, бағалау):


Шығармашылық тапсырма:

Логикалық  тапсырма:

3 рет 2 тастан ауыстырып, дойбының қара және ақ тастарын кезектестіріп қой.

Жеке жұмыс

3 балл

ЖАҢА САБАҚ

(5-7 минут)

Сендер массаның қандай өлшемдерін білесіңдер? Біздің сабақтың тақырыбы: «Массаның өлшем бірліктері. Тонна. Центнер».
Т – тонна  Ц – центнер  КГ – килограмм Г - грамм
1 т = 10 ц 1 ц = 100кг
1 т = 1 000кг 1 кг = 1 000г
1 т = 10 ц = 1 000кг = 1 000 000г
1 ц = 100 кг = 100 000г



Топтық жұмыс

САБАҚТЫ БЕКІТУ

(15-20 минут)

1-деңгей (білу, түсіну):

Оқулықпен жұмыс:

1-топ №1,2 2-топ №2,3 3-топ №4,5

Ортақ тапсырма: Шығармашылық жұмыс

Топтық жұмыс

1 балл

2-деңгей

(қолдану, талдау):


Топтастыру 10-нан 100-ге дейінгі сандар

Топтық жұмыс

2 балл

3-деңгей

(жинақтау, бағалау):


Шығармашылық тапсырма: Математикалық диктант Дұрыс немесе бұрыс
Дұрыс және бұрыс математикалық амалдарын оқимын. Оқушылар дәптерге дұрыс болса «+», бұрыс болса «-« таңбасын қояды. Содан кейін мұғалімнің тақтада жазып қойған жауаптарымен салыстырып, қателерін түзеп, өздерін бағалайды.
- 7 - нің алдында тұрған сан 5. - 4 - тің алдында тұрған сан 3.
- 8 - ден кейін тұрған сан 10. - 8+2 өрнегі 10 - ға тең.
- 9 бен 7 - нің айырмасы 2 - ге тең. - 4 саны 5 – тен кіші.
- 2+7өрнегі 9 - ға тең.

3 балл


ҮЙГЕ ТАПСЫРМА

(5-7 минут)

1-деңгей (білу, түсін

6 145-бетте


2-деңгей

(қолдану, талдау):

«4» баға

Ортақ тапсырма: Шығармашылық жұмыс


3-деңгей (Шығар-қа бағытталған тапсырмалар)

«5» баға

6 сағ + (3сағ + 1сағ) * (6сағ + 3сағ) + 1сағ

(3тәул + 7 тәул) – 2тәул * 3тәул + (7тәул – 2тәул)

(10мин – 6мин) +1 1мин * 10мин – (6мин + 1мин)


БАҒАЛАУ

(2-3 минут)

Критериалды бағалау

Жинақтық баға

КЕРІ БАЙЛАНЫС

(1-2 минут)

Критерийлер бойынша бірін –бірі бағалау

1-2 3

3-4 4

5-6 5



Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?





Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?




Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?






Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее