«Весна — лето 2024»

Ойын ойды өсіреді

Сайыс түрінде жүргізілетін "Ойын ойды өсіреді" атты ашық ұйымдастырылған оқу қызметі

Олимпиады: Дошкольникам "Тайны волшебного леса"

Содержимое разработки

31 "Күншуақ" М.Д.Ұ








Ашық ұйымдастырлған оқу қызметінің тақырыбы

"Ойын-ойды өсіреді"







Өткізген "Шаттық" арнайы ересек тобының логопеді: Қазмағамбетова Ғ.Ө








І. Шаттық шеңбері:

Үлкенге де сіз, кішігеде сіз

Сәлембердік сіздерге, құрметпенен біз

Жоғары қарап күн көрдік

Төмен қарап жер көрдік

Оңға, солға бұрылып, егеменді ел көрдім

ІІ. Психологиялық жаттығу

- Мен өзіме әрқашанда сенімдімін

- Мен күштімін

- Менің зейінім артып келеді

- Мен ақылдымын

- Менің еске сақтау қабілетім мықты

- Менің қолымнан бәрі келеді

ІІІ. "Сұрақ-жауап" ойыны

  • Тәңіртеңгі асты қашан ішеміз

  • Түскі асты ше?

  • Кешкі асты ше?

  • Қайсысын бірінші ішеміз

  • Жапырықтар сарғайып қашан түседі?

  • Ағаштардың жапырағы қашан түседі?

  • Қар қашан жауады?

  • Шананы қай уақытта тебеміз. Жазда ма, қыста ма?

  • Жазда неге шана теппейміз?

IV. Тілдік жаттығулар.

  • Жүріп бара жатқан атты қалай тоқтатамыз? (дррр...)

  • Қоңыздың үні (жжжж.....)

  • Иттің ырылы (рррр...)

  • Масаның ызылы (зззз...)

  • Жыланның ысылы (ссс...)

  • Қасқырдың ұлуы (ууу....)

  • Есек қалай ақырады (иа..иааа...)

  • Ешкінің дауысы (мәәә...)

  • Машинанаың дауысы (дррр...)

  • Әтештің шақыруы (кукарику)

  • Бақа қалай бақылдайды (ква-ква)

  • Жаңбырдың дыбысы (тырс-тырс)

  • Жел қалай соғады? (гуу-гууу...)

  • Орманда адасқанда қалай дыбыстайды (ауу-аууу..)

V. Логикалық тізбектер ойыны.

  • Мен айтамын, ал сен....

  • Біз көзбен көреміз, ал...естиміз

  • Далада тұр екі ешкі,

қорада тұр үш ешкі

Болады барлығы неше ешкі?

  • Көлден ұшты жеті қаз

Қайтып қонды екі қаз

Қонбады оның нешеуі

Қане, кім тез табаны ?

  • А дыбысы шанамен йнауға шықты. Жолдан оның досы Т дыбысы, олда ойнауға шықты. Екуі біпге ойнады. Қандай сөз шықты?

VI. Эмоциялық жағдай. (суреттегіні бейнелеу)

Мақсаты: Бала бойыны әр түрлі мимика ишаратты қалыптастыру.

Шарты: Бала пиктограммада бейнеленген қандайда бір эмоциялық жағдайды бейнелейді.

VII. Сергіту сәті

VIII. "Мен не істеймін, мен не сезінемін"(понтомималық ойын)

Шарты: Сөйлеу тіліне жатпайтын қарым-қатынасты іс-қимылмен көрсету, яғни ойын, еңбек, еркін қызметте понтамима түрінде орындау.

  • Құс болып ұшу

  • Атқа шабу

  • Би билеу

  • Тісі ауыру, іші ауыру

  • Қатты күлу

  • Қатты жылау

  • Ағаштағы алманы жинау

  • Күнге қарау

  • Штанга көтеру, лақтыру, демалу

IX. Саусақ жаттығуы.

  • Тауыққа мен жем шаштым (шеп-шеп)

  • Тауық жемді шоқып жүр (тық-тық-тық)

Х. Ғажайып текше

Шарты: Дыбысқа байланысты суреттерден сөйлем құрау. Дыбыстық талдау.

ХІ. Топтық жұмыс

ХІІ. Тіл ұстарту:

Қаздар шықты далага га-гага

Үйрек шықты далаға кря-кря-кря-кря

Тауық шықты далаға қыт-қыт-қыт

Әтеш шықты далаға кукарику

ХІІ. Қорытындылау.


Мақсаты: 1. Балаларды сөйлеу тілін белсенді пайдалануды қамтамасыз ететін қабілеттерді ойын арқылы қалыптастыру. 2. Балалар ойын барысында қимыл белсенділігін, икемділігін, қабілеттілігін дамыту.

-Балалардың еркін зейінін дамыту. 3. Ойын процесі барысында қызуғушылық сезімдерін оятып, өзін-өзін тануға тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: Ойын теропиясы барасында пайдаланылатын құралдар, ойыншықтар, суреттер, текше, әсерлі музыкасы.

Ұйымдастырылған оқу қызметінің бағдарламасы

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Психологиялық дайындық

  3. "Сұрақ - жауап" ойыны

  4. Тілдік жаттығулар

  5. "Логикалық тізбектер" ойыны

  6. Эмоциялық жағдай (суреттегіні бейнелеу)

  7. Сергіту жаттығуы

  8. Мен не істеймін, мен не сезінемін (понтамималық ойын )

  9. Саусақ жаттығуы

  10. Ғажайып текше

  11. Жеке жұмыс

  12. Тіл ұстарту

  13. Қорытындылау

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее