«Весна — лето 2024»

Презентация к уроку "Қатынас"

Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру

Мұғалім оқушыларға тапсырмалар береді олар түсініктерін қағазға салу керек, постер арқылы қорғайды

Күз туралы ойларын постерге салу керек, түсінікетерін постер арқылы қорғап айту крек

Олимпиады: Математика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Пән: Алгебра

Сынып: 7 сынып

Сабақтың тақырыбы: Қатынас

Мақсаттары:. Қатынас тақырыбы мен қасиеттері туралы білім беру.Өз ойларын жетік пайдалануға дағдыландыру

Күтілетін нәтиже : Тақырыптың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды.

Қатынас туралы біледі, есептер шығаруда қатесіз пайдаланады біледі

Модульдері: АКТ, СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс тәсілдер: Кім жылдам, Жигсо,Тест



Сабақ кезеңдері

Уақыт


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті


Білім


Қызығушылық

тарын ояту

2мин

Кім жылдам

Интерактивті тақтаға «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі,


Интерактивті тақтадағы сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады.

Оқушылар интерактивті тақтадан кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп жауап береді. Оқушылар еске түсіреді, талдайды.


АКТ

Түсіну

7мин

Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру

Мұғалім оқушыларға тапсырмалар береді олар түсініктерін қағазға салу керек , постер арқылы қорғайды

Күз туралы ойларын постерге салу керек, түсінікетерін постер арқылы қорғап айту крек

ЖТ

ЖЕ

Қолдану

10мин

3 сынптағы өткендерді қайталау

Қысқашы кітаппен жұмыс

Топқа жаттығу жазғыу арқылы граматикалық жазуларын байқау

Топ бойынша тапсырмаларды орындайды, тапсырмалар қолданады

СТО

Сергіту сәті

1 мин

Танцующий человек под дерево

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.

АКТ

Талдау

15мин

Жаңа тақырыпты Жигсо әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырма береді.

І топ: І жағдай

ІІ топ: ІІ жағдай

ІІІ топ: ІІІ жағдай

4- сарапшы


Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді


Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады.Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді.

І топ : І жағдай – Қатынас

ІІ топ: ІІ жағдай –Пропрорция

3 топ ІІІ жағдай.- Пропорцияның негізгі қасиетіҮш сандық нөмер.

Тапсырмаларды орындап қағазға жазады.



Жинақтау

5мин

Әр топқа деңгейлік тапсырмаларды тест түрінде беріледі.


Топ жетекшілеріне топ мүшелерін бағалау үшін критерийлер беріледі.

Оқушылар тест шешіп, критерий арқылы топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшісін топ мүшелерінің бірі бағалайды.



Бағалау

2 мин

Критерийлер арқылы бағалау

Постерлер астына смайлик жапсыру арқылы топтар ақылдасып,басқа топтарды бағалады.Топ жетекшісі өз топ мүшелерінің жұмысын бағалайды.Топтық жұмыстардың жиынтық бағасы қойылады.

Өзін –өзі бағалау, топтық , жұптық бағалау


Рефлексия

2 мин

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну










Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее