«Зима 2025»

Жаңа бағдарлама бойынша сабақ үлгісі

Жаңа бағдарлама бойынша сабақ жоспарының үлгісі және деңгейлік курсын бітірген мұғалімдерге!

Олимпиады: Информатика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

ҮЛГІ

Сабақ жоспары

Сабақ: Ақпаратпен не істеуге болады?

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің есімі:

Сынып: 5 сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Қоғамда, табиғатта, техникада ақпараттық үдерістердің мысалын келтіру

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Қоғамда, табиғатта, техникада кездесесетін ақпараттық үдерістерге мысал келтіре алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Қандай ақпараттық үдерістердің бар екенін анықтайды

Кейбір оқушылар:

Ақпараттық үдеріс ұғымдарын түсінеді.

Тілдік мақсат

Оқушылар: ақпараттық үдерістерге мысалдар келтіріп және сипаттай алады. И

Негізгі сөздер мен тіркестер:

ақпарат, информатика, ақпараттық үдеріс, сақтау, тарату, өңдеу, көз, қабылдаушы, байланыс каналы

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

...ақпарат көзі болады. Ақпарат беруші үшін ... арнасы қолданады. Ақпараттық үдерістер – бұл ...

Берілу түрлеріне қарай ақпарат .... болады.

Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар:


Алдыңғы оқу

Ақпараттың қасиетін және түрлерін, ақпарат ұғымын білу.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар






Басталуы

0 – 5

(С) Құпияға толы зат. Оқушыларға қоңыраулы сағатты көрсетіп қоңырауын ойнатамыз. Олардан оның не екенін және сабақпен қалай байланысқанын анықтау:

(М) Сағаттың шылдырын адам қандай мүшемен қабылдайды? Ақпарат көзі қоңыраулы сағат болып табылады. Ал ақпаратты қабылдаушы кім? Ақпарат ұйқыдан оянатын уақыттың келгені туралы мәліметті жеткізіп тұр. Ақпараттың мұндай түрі не деп аталауы мүмкін?

Топты бақылау арқылы түсіну деңгейлеріне жазба жазып отыру

Үстел үстінде қоңыраулы сағат немесе интербелсенді тақтада виртуалды сағат

Ортасы



6-26

(Т) «Үдеріс» сөзінің ұғымына кластер құру.

Мысалдары: тамақ дайындау үдерісі, тарихи үдеріс, судың қатуы және т.б. Осы үдерістердің өлшемдерін анықтай отырып, мозайкалық әдіс бойынша басқа топтарға сол өлшемдерді дәлелдеу.

Бағалауға топ ішінен әр топтан білгендері бойынша сөзіне бір тұжырымдама жасату.

Үдеріс

Өлшемдерің атауы

Тамақтың дайындалуы

Түсі, дәмі, өнімдер

Тарихи үдеріс

Ғасырлар, қоғамның өзгеруі, экономикалық өзгеріс,

Судың қатуы

Температура, агрегаттық жағдайы



(М) Тұжырымдамаға қорытынды жасау: сіздердің осы топтық жұмыстың әрекетінде сіздер не алдыңыздар? Ақпараттық үдерістер – бұл ақпаратты іздеумен, жинаумен, сақтаумен, өңдеумен, кодтаумен және қайта жіберумен байланысты үдеріс.



(С, Ж, ЖЖ) Интербелсенді тақтада оқушыларға ақпараттық үдерістер қамтылған 2 мысал көрсетіледі.

Осы мысалдарда көрсетілген ақпараттық үдерістер туралы түісінігін жеке дәптерге жазып шығады, сосын жұп болып талқылау арқылы өзара кері байланыс алады.

А3 форматты қағаз


















http://school-collection.edu.ru/catalog/rubr/016ec3e5-0000-fadf-80a3-80ef82b62bcf/119145/?interface=catalog&class=47&subject=19

Аяқталуы

(ЖЖ) оқушылар компьютерде ресурста берілген тапсырманы жеке орындап өзіндік бағалау жасау.

Жинаған балдары бойынша бүгінгі сабақтан не алғандарын анықтаймыз.

Кері байланыс: 2 минутты эссе жазу!



http://learningapps.org/98810

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз қабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері

АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және

неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее