«Весна — лето 2024»

"Менің елім" ашық сабақ

Сабақ:

Мектеп: №10

Сынып: 1

Оқытушының аты-жөні: Сыздықова А.С.

Сабақтың тақырыбы:

Менің елім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

1.1.2.1. Күнделікте өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/нетуралы екенін түсіну.

1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік жалғауын ауызша тілде қолдану.

1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Тақырып бойынша салған суретін сипаттай алады, не салғанын айта алады.

Оқушылардың көбісі:

Бір-бірінен не салғанын сұрай алады, сұраққа жауап бере алады, жіктік жалғауын мұғалімнің көмегімен дұрыс қолдана алады.

Оқушылардың кейбірі:

Туған елі туралы қосымша ақпарат бере алады.

Тілдік міндеттер

Оқу дағдыларын дамыту: жаңа сөздерді дұрыс оқу, мәтінді түсініп оқу, сауатты оқу

Алдыңғы білім:

«Аулада» деген тақырып бойынша сөздерді айта алады.

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

Үй жұмысын тексеру

І. Ұйымдастыру

Шаттық шеңберін құру

ІІ. Үй жұмысын тексеру

«Ыстық орындық» әдісі

Қазір біз сендермен топқа бөлінеміз. Оқушыларды топқа бөлу. (Үйдің, гүлдің, ағаштың қима суреттері)

Мен ағаштың, гүлдің, үйдің суреттерін беремін, сол суреттер арқылы оқушылар топтарға бөлінеді. Үйдің суретін жинағандар І топ, ағаштың суретін жинағандар ІІ топ, гүлдің суретін жинағандар ІІІ топ.

1. Сабақтың тақырыбы

Диалог арқылы оқушылармен сұхбат. Мысалы:

- Сенің атың кім?

- Сен неше жастасың?

- Сен нешінші сыныпта оқисың?

- Сен нешінші мектепте оқисың?

Біз Петропавл қаласында тұрамыз. Петропавл қаласы Қазақстанда орналасқан. Қазақстан - біздің еліміз, Отанымыз. Бүгінгі сабағымыз «Менің елім» деп аталады.

(Тақтадан слайд көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.) 1 минут

-Балалар, бұл слайдтан ненің суреттерін көрдіңдер?

(Балалар өз ойларын айтады)

Слайдты тоқтатып, балаларға сұрақтар қою. Мысалы: Мынау не? Мынау – тау, таулар. Гүл, гүлдер. Ағаш, ағаштар.

2. Жаңа сөздер:

Менің елім – моя страна

Күн – солнце

Тау – гора

Ай – луна

Үй - дом

орындық

Слайд

(суреттер)

Ортасы

3. Аудиодисктен сөздерді тыңдату.

4. Электронды қосымша арқылы аталған суреттерді орындарына қою.

5. Мен әр топқа қағаздар таратып беремін. Балалар суреттер сала бастайды. Олар күннің, таудың, ағаштың, гүлдің, суреттерін салады.

Осы жерде мен сұрақтар қоямын. Мысалы:

  • Сен не саласың?
  • Мен сурет саламын.
  • Сен қандай сурет саласың?
  • Мен күн саламын.
  • Күн қандай болады?
  • Күн сары болады.
  • Сен неше ағаш саласың?
  • Мен үш ағаш саламын.
  • Ағаш қандай болады?
  • Ағаш жасыл болады.

Кері байланыс «Мадақтау» әдісі

Сергіту сәті.

Бағалау критерийі

Оқыту мақсаты

Критериилер

Дескрипторлар

5

4

3

жалпы баға

О

оқылым

Мәтіннің мазмұнын түсінеді.

А

айтылым

Мұғалімнің сұрақтарына дұрыс жауап бере алады.

А

Айтылым

Сөздерді қатесіз айта алады.

«5»-15-13

«4»-12-10

«3»-9-5

Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек»

Аудиодиск: 4.5.1

4.5.2

4.5.3

А4 қағаздары

Түрлі түсті қарындаш

тар

бағалау парақшасы арқылы баға қою

Соңы

2 мин

Сабақты қорыту:

Тақтада ватман ілініп тұрады, оқушылар салған суреттерін іледі. Мұғалім: Мынау не? Оқушылар: Мынау – күн, тау, ағаштар, гүлдер. Мен суреттер бойынша мәтінді оқимын. Оқушылар қайталап отырады. Осыдан кейін бір, екі оқушы қайталап айтады.

«Сенің елің қандай?» деген сұраққа жауап береді.

  • Балалар сендерге сабақ ұнады ма?

Рефлексия

Оқушылар сабақты қалай түсінгендерін смайликтер арқылы көрсетеді.

Ватман

Олимпиады: ЗОЖ 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Сабақ:

Мектеп: №10

Сынып: 1


Оқытушының аты-жөні: Сыздықова А.С.

Сабақтың тақырыбы:

Менің елім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

1.1.2.1. Күнделікте өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/нетуралы екенін түсіну.

1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік жалғауын ауызша тілде қолдану.

1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Тақырып бойынша салған суретін сипаттай алады, не салғанын айта алады.

Оқушылардың көбісі:

Бір-бірінен не салғанын сұрай алады, сұраққа жауап бере алады, жіктік жалғауын мұғалімнің көмегімен дұрыс қолдана алады.

Оқушылардың кейбірі:

Туған елі туралы қосымша ақпарат бере алады.

Тілдік міндеттер

Оқу дағдыларын дамыту: жаңа сөздерді дұрыс оқу, мәтінді түсініп оқу, сауатты оқу

Алдыңғы білім:

«Аулада» деген тақырып бойынша сөздерді айта алады.

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы


Үй жұмысын тексеру














І. Ұйымдастыру

Шаттық шеңберін құру

ІІ. Үй жұмысын тексеру

«Ыстық орындық» әдісі

Қазір біз сендермен топқа бөлінеміз. Оқушыларды топқа бөлу. (Үйдің, гүлдің, ағаштың қима суреттері)

Мен ағаштың, гүлдің, үйдің суреттерін беремін, сол суреттер арқылы оқушылар топтарға бөлінеді. Үйдің суретін жинағандар І топ, ағаштың суретін жинағандар ІІ топ, гүлдің суретін жинағандар ІІІ топ.


1. Сабақтың тақырыбы

Диалог арқылы оқушылармен сұхбат. Мысалы:

- Сенің атың кім?

- Сен неше жастасың?

- Сен нешінші сыныпта оқисың?

- Сен нешінші мектепте оқисың?

Біз Петропавл қаласында тұрамыз. Петропавл қаласы Қазақстанда орналасқан. Қазақстан - біздің еліміз, Отанымыз. Бүгінгі сабағымыз «Менің елім» деп аталады.

(Тақтадан слайд көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.) 1 минут

-Балалар, бұл слайдтан ненің суреттерін көрдіңдер?

(Балалар өз ойларын айтады)

Слайдты тоқтатып, балаларға сұрақтар қою. Мысалы: Мынау не? Мынау – тау, таулар. Гүл, гүлдер. Ағаш, ағаштар.

2. Жаңа сөздер:

Менің елім – моя страна

Күн – солнце

Тау – гора

Ай – луна

Үй - дом





орындық

















Слайд





(суреттер)


Ортасы
















3. Аудиодисктен сөздерді тыңдату.


4. Электронды қосымша арқылы аталған суреттерді орындарына қою.


5. Мен әр топқа қағаздар таратып беремін. Балалар суреттер сала бастайды. Олар күннің, таудың, ағаштың, гүлдің, суреттерін салады.

Осы жерде мен сұрақтар қоямын. Мысалы:

  • Сен не саласың?

  • Мен сурет саламын.

  • Сен қандай сурет саласың?

  • Мен күн саламын.

  • Күн қандай болады?

  • Күн сары болады.

  • Сен неше ағаш саласың?

  • Мен үш ағаш саламын.

  • Ағаш қандай болады?

  • Ағаш жасыл болады.


Кері байланыс «Мадақтау» әдісі


Сергіту сәті.




Бағалау критерийі

Оқыту мақсаты

Критериилер

Дескрипторлар

5

4

3

жалпы баға

О

оқылым

Мәтіннің мазмұнын түсінеді.






А

айтылым

Мұғалімнің сұрақтарына дұрыс жауап бере алады.





А

Айтылым

Сөздерді қатесіз айта алады.





«5»-15-13

«4»-12-10

«3»-9-5

Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек»







Аудиодиск: 4.5.1

4.5.2

4.5.3


А4 қағаздары


Түрлі түсті қарындаш

тар















бағалау парақшасы арқылы баға қою











Соңы


2 мин

Сабақты қорыту:

Тақтада ватман ілініп тұрады, оқушылар салған суреттерін іледі. Мұғалім: Мынау не? Оқушылар: Мынау – күн, тау, ағаштар, гүлдер. Мен суреттер бойынша мәтінді оқимын. Оқушылар қайталап отырады. Осыдан кейін бір, екі оқушы қайталап айтады.


«Сенің елің қандай?» деген сұраққа жауап береді.

  • Балалар сендерге сабақ ұнады ма?

Рефлексия

Оқушылар сабақты қалай түсінгендерін смайликтер арқылы көрсетеді.

Ватман















Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее